Ara
Kitaplık
Oturum açın
Tam ekran izle
3 ay önce

Prof. Dr. Mustafa Karataş ile Muhabbet Kapısı - 17 Haziran 2021

Kanal 7
Kanal 7
İslamiyet’e dair merak edilen konular, Kanal 7 Program Koordinatörü Nursel Tozkoparan ve Prof. Dr. Mustafa Karataş’ın sunumuyla Muhabbet Kapısı’yla ekrana geliyor. Tozkoparan ile Karataş bu bölüm batıl inanç ve hurafelerin İslam’daki yeri üzerine bir sohbet gerçekleştirdi.

Kanal 7 ekranlarının sevilen ismi Prof. Dr. Mustafa Karataş ve Kanal 7 Program Koordinatörü Nursel Tozkoparan’ın sunduğu Muhabbet Kapısı dini konularda özen gerektiren konuları izleyicisine aktarmaya devam ediyor. Muhabbet Kapısı’nda bu bölüm İslamiyet’in batıl inanç ve hurafelere karşı bakışı hakkında merak edilenler ekrana taşındı. Mustafa Karataş, ‘İki bayram arası düğün yapmak günah mıdır? Makas, bıçak gibi kesici aletleri elden ele vermek uğursuzluğa neden olur mu? Hayvanların çıkardığı sesler musibet habercisi midir? Kara kedi görmek uğursuzluk getirir mi? Müezzine minareden para attırmak genç kızların kısmetini açar mı? Yeni doğan bebekler ve lohusa kadınlar kırkı çıkmadan dışarıya çıkabilir mi?’ sorularını canlı yayında yanıtladı.

Manevi hayatı şekillendiren konularda akıllara takılan sorular, İslam’da birlik ve beraberliğin önemi, aile hayatında dikkat edilmesi gereken noktalar, günlük yaşamda karşılaşılan sorunlar her hafta Nursel Tozkoparan’ın soruları, Prof. Dr. Mustafa Karataş’ın sohbetiyle Muhabbet Kapısı’nda ekrana taşınıyor.

Mustafa Karataş ile Muhabbet Kapısı her Perşembe ve Pazar 09:45’te Kanal 7’de…

Daha fazla videoya gözat

Daha fazla videoya gözat