Ara
Kitaplık
Oturum açın
Tam ekran izle
3 ay önce

Prof. Dr. Mustafa Karataş ile Muhabbet Kapısı - 10 Haziran 2021

Kanal 7
Kanal 7
İslamiyet’e dair merak edilen konular Prof. Dr. Mustafa Karataş’ın sunumuyla Muhabbet Kapısı’nda ekranlardaki yerini alıyor. Prof. Dr. Mustafa Karataş, Muhabbet Kapısı’nda bu bölüm İslam’da beslenmenin önemi ve diyete dair bir sohbet gerçekleştirdi.

Dini konularda akıllara takılan konular, Allah’ın Müslümanlara emirleri, Hz. Muhammed’in ümmetine verdiği tavsiyeler ve Kur’an-ı Kerim’de yer alan mesajlar Muhabbet Kapısı ile ekrana geliyor. Programda bu bölüm İslamiyet’te beslenme ve diyetin önemine dair merak edilenlere yer verildi. Mustafa Karataş ‘Kur’an-ı Kerim’de hangi hayvanların etleri helal kılınmıştır? Peygamber Efendimiz günde kaç öğün yemek yerdi? Midye, kokoreç, ıstakoz ve karidesin yenmesi haram mıdır? 16-8 aralıklı oruç diyeti sağlığa zararlı mıdır? Peygamber Efendimizin tavsiye ettiği şifalı bitkiler nelerdir?’ sorularını canlı yayında yanıtladı.

Manevi hayatı şekillendiren konularda akıllara takılan sorular, İslam’da birlik ve beraberliğin önemi, aile hayatında dikkat edilmesi gereken noktalar, günlük yaşamda karşılaşılan sorunlar her hafta Prof. Dr. Mustafa Karataş’ın sohbetiyle Muhabbet Kapısı’nda ele alınacak.

Mustafa Karataş ile Muhabbet Kapısı her Perşembe 09:45, her Pazar ise 09:50’de Kanal 7’de…

Daha fazla videoya gözat

Daha fazla videoya gözat