Ara
Kitaplık
Oturum açın
Tam ekran izle
4 ay önce

Prof. Dr. Mustafa Karataş ile Muhabbet Kapısı - 6 Haziran 2021

Kanal 7
Kanal 7
İslamiyet’e dair merak edilen konular Prof. Dr. Mustafa Karataş’ın sunumuyla Muhabbet Kapısı’nda ekranlardaki yerini alıyor. Prof. Dr. Mustafa Karataş, Muhabbet Kapısı’nda bu bölüm kişiyi küfre düşüren durumlar üzerine bir sohbet gerçekleştirildi.

Dini konularda akıllara takılan konular, Allah’ın Müslümanlara emirleri, Hz. Muhammed’in ümmetine verdiği tavsiyeler ve Kur’an-ı Kerim’de yer alan mesajlar Muhabbet Kapısı ile ekrana geliyor. Programda bu bölüm şirk ve küfrün insanı düşürdüğü büyük tehlike hakkında merak edilenler ekrana taşındı. Mustafa Karataş ‘Küfre düşenler ne yapmalı? Söylenmesi caiz olmayan sözler nelerdir? Nazar boncuğu şirk midir? Yalanım varsa kafir olayım demenin hükmü nedir? Küfre rıza göstermek ne demektir? İnsan küfre düşerse imanını kaybedebilir mi?’ sorularını canlı yayında yanıtladı.

Manevi hayatı şekillendiren konularda akıllara takılan sorular, İslam’da birlik ve beraberliğin önemi, aile hayatında dikkat edilmesi gereken noktalar, günlük yaşamda karşılaşılan sorunlar her hafta Prof. Dr. Mustafa Karataş’ın sohbetiyle Muhabbet Kapısı’nda ele alınacak.

Mustafa Karataş ile Muhabbet Kapısı her Perşembe 09:45, her Pazar ise 09:50’de Kanal 7’de…

Daha fazla videoya gözat

Daha fazla videoya gözat