Чи можна почати "Брекзит" без згоди парламенту?

  • 7 years ago
Верховний суд Великої Британії зобов‘язав уряд країни отримати згоду парламенту для початку процедури “Брекзиту”.

Згідно з вердиктом, кабінет Терези Мей повинен винести на розгляд обох палат законодавчого органу питання щодо запуску 50 статті Лісабонської угоди, яка передбачає початок формальних переговорів щодо виходу країни з ЄС.

“Коли Велика Британія вийде з угод ЄС, джерело британського права перестане існувати. Крім того, це змінить певні права, які зараз мають британські громадяни. Тому уряд не може запустити 50 статтю без згоди парламенту,” – пояснив голова Верховного суду Девід Нойбергер.

Уряд наполягає, що має право сам розпочати “Брекзит”, тому що парламент вже уповноважив його на це, коли дав згоду на проведення референдуму.

Держсекретар Девід Девіс оголосив, що виконавча влада і далі рухатиметься своїм шляхом:

“Я оголошую сьогодні, що незабаром ми запровадимо законодавство, яке дозволятиме уряду запустити 50 статтю, що розпочинає офіційний процес виходу з ЄС.”

Водночас Нікола Стерджен, прем‘єр-міністр Шотландії, яка, так само як і Вельс та Північна Ірландія, виступає проти “Брекзиту”, вважає, що парламент має долучитися до формулювання умов виходу країни з ЄС:

“Я вважаю, що участь парламенту і Палати представників важлива не лише у процесі запуску статті 50, а й у самих перемовинах. Минулого тижня прем‘єр-міністр окреслила такий план “Брекзиту”, що відповідає найжорсткішому сценарію. Я вважаю, що більшість у Палаті представників не підтримує такий варіант, і його не підтримує більшість громадян країни.”

Відповідно до планів британського уряду, процедура припинення членства в ЄС має стартувати до кінця березня.

Опозиційна партія лейбористів заявила, що не блокуватиме рішення щодо “Брекзиту”, однак окремі її депутати сказали, що готові піти проти волі своєї фракції.

Recommended