Летючий підводний змій для отримання енергії з океану
  • 7 years ago
Хуліан Лопес Гомес, euronews:

“Виглядає як іграшка... Але насправді це – перлина технології, розроблена для отримання енергії з хвиль океану. Дизайн дозволяє пристрою літати під водою в 10 разів швидше, ніж самі припливи. У цьому репортажі ви дізнаєтесь, що ні потужності цієї платформи, ні її польоти під водою не є дитячою грою”.

Морське озеро Стренгфорд-Лох у Північній Ірландії вкриває 150 квадратних кілометрів. Його припливи піднімають воду на 4 метри зі швидкістю майже 1,5 метра на секунду. Дослідники, які вивчають способи отримання енергії з припливів, обрали це місце для випробовування прототипу платформи.

Гайє Вестберґ, керівник технічних операцій, MINESTO:

“Це – підводний літавець. Його прив‘язують до морського дна. Під час припливу діє підйомна сила, вода виштовхує його. Крило спричинює рух літавця вперед, із прискоренням. Це призводить до обертання турбіни. А коли турбіна обертається, це генерує електроенергію”.

Підводний змій обладнаний багатьма датчиками та комунікаційними пристроями. Вчені з Європейського дослідницького проекту використовують ці тести для вдосконалення дизайну, швидкості та оптимальної глибини під час припливу, аби виробляти енергію у найбільш ефективний спосіб.

Ніл Лафлін, розробник програмного забезпечення, MINESTO:

“Швидкість води під час припливів на різних глибинах різна. І ми можемо її ловити. Завдяки програмуванню ми змінюємо положення літавця і поміщаємо його на різні глибини, туди, де найбільш оптимальна швидкість підводних потоків”.

Легкі, але дуже стійкі матеріали, та досконала гідродинамічна конструкція дозволяють пристрою літати під водою в оптимальній гармонії з потоками води на дуже різних швидкостях.

.MinestoAB receives #marine licence consent for world’s first low-velocity #tidal project in UK https://t.co/0SlQ6mKPxz pic.twitter.com/ZG1JhoeB6w— Future Power Tech (Power_OnlineMag) 26 avril 2017

Гайє Вестберґ, керівник технічних операцій, MINESTO:

“Літати на найбільшій швидкості не є кінцевою метою. Йдеться радше про генерування якомога більшої кількості енергії. Якщо пристрій літатиме надто швидко, це може перенавантажити систему, призведе до збоїв, невиправностей і поломок... До будь-яких проблем. Тому потрібно оптимізувати швидкість для ефективного виробництва енергії”.

Тести здійснюють у захищеній зоні, де кишать тюлені. Вчені будують звукову платформу, аби відстежувати напрямок руху морських тварин, щоб краще розуміти, як вони реагують на присутність підводного літавця.

Ненсі Чечилія Замбрано, інженер, MINESTO:

“Зараз ми розробляємо програмне забезпечення системи. Нам необхідно з‘ясувати, траєкторію яких саме морських тварин підводні течії під час припливу здатні змінити”.

Тепер дослідники планують розробити та встановити платформу завширшки 12 метрів. Кожен з таких пристроїв вироблятиме 1,6 гігаватів електроенергії на рік. Вчені використовують ці тести для вдосконалення технології.

.euronews crew followed #PowerKite project to see how it helps harness #oceanen
Recommended