"Брекзит" очима Терези Мей: без європейських фірм, але з торговими угодами по цілому світу

  • 7 years ago
Прем‘єр-міністр Великої Британії Тереза ​​Мей заявила, що країна намагатиметься уникнути “небезпечних країв” під час проведення переговорів про вихід країни з ЄС.

Мей у вівторок заявила, що не допускає жодного провалу щодо “Брекзиту”, особливо в двосторонніх перемовинах з іншими країнами-членами ЄС.

Британський прем‘єр-міністр також упевнена, що взаємовигідна угода – можлива:

“Британія є відкритою і толерантною країною. Ми завжди потребуватимемо імміграції, особливо висококваліфікованої імміграції, ми завжди потребуватимемо імміграції з Європи. І ми завжди вітатимемо індивідуальних мігрантів як друзів. Але послання від громадськості до і під час проведення референдуму є чітким: країні необхідний контроль над кількістю людей, які приїжджають до Британії з Європи, і ми пропонуємо це з “Брекзитом”.

“Ми хочемо гарантувати права громадян ЄС, які вже живуть у Великій Британії, і права британських громадян, в інших країнах ЄС, якомога швидше”.

“Я можу підтвердити, що уряд поставить на голосування в обох палатах парламенту остаточну угоду, узгоджену Британією та ЄС, перш ніж вона набуде чинності. Таким чином, ми повернемо контроль над нашими законами і покладемо край юрисдикції європейського суду у Великій Британії”.

“Віднині я хочу, щоб Велика Британія мала можливість вести переговори про свої власні торгові угоди, але я також хочу режиму жвавої вільної торгівлі, руху товарів через кордон з Європою. Проте хочу уточнити. Те, що я пропоную, не може означати членство у Спільному ринку”.

“І якщо ми вийдемо зі Спільного ринку ЄС, то отримаємо можливість змінити основу економічної моделі Великої Британії. Це означатиме втрату доступу європейських фірм до фінансових послуг Лондонського Сіті. Проте ми зможемо вільно укладати торгові угоди по світу, встановлювати конкурентоспроможну податкову ставку і ухвалювати політику, яка буде залучати найкращі компаній світу і найбільших інвесторів до Великої Британії”.

“Велика Британія хоче залишитися хорошим другом і сусідом Європи, хоча там й лунають заклики до каральної угоди, з метою провчити Британію, і відмовити інші країни від подібних кроків. Це завдало би згубної шкоди самим країнам Європи, і – недружнім вчинком”.

Recommended