Єгипет позбувається мільйонів боєприпасів часів Другої світової війни

  • 10 years ago
Мільйони мін та залишків боєприпасів часів Другої світової війни досі залишаються у Єгипті. Ці снаряди становлять величезну небезпеку для місцевого населення.

Єгипетська армія порахувала їхню кількість – 20 мільйонів мін та боєприпасів на території північного узбережжя країни, відомого під назвою Західна пустеля. У цьому регіоні тривали запеклі бої під час Другої світової війни.

Більшість з цих запасів перебувають в районі міста Ель-Аламейн на узбережжі, де у боях між західними союзниками та гітлерівською коаліцією в 1942 році загинули понад 90 тисяч солдатів. Позбутися цих запасів нині Єгипту допомагають країни ЄС.

“Йдеться не лише про відповідальність за розвиток Єгипту, а й історичну відповідальність щодо подій Другої світової війни. Потрібно зробити усе, що ми можемо, аби допомогти країні повністю одужати”, – упевнений Джеймс Моран, голова делегації ЄС у Єгипті.

За підрахунками ООН, жертвами розривів снарядів стали понад 8 тисяч осіб. Загалом 16% єгипетської території вкриті цими смертоносними боєприпасами.

Вінстон Черчилль свого часу сказав про битву при Ель-Аламейні, де змагалася британські військові: “Це був не кінець, навіть не початок кінця. Це був, можливо, кінець початку”.

Такої ж думки дотримується і сучасна британська влада.

“Британський уряд займає серйозну позицію у цьому питанні. Снаряди в містах Ель-Аламейн та Матрух – це смертельна спадщина Другої світової війни, і досі від них гинуть люди. Я вірю в успіх цього партнерства, ми можемо починати вирішувати цю проблему”, – каже Джон Кассон, британський посол в Каїрі.

Співпраця країн ЄС з Єгиптом полягає у наданні понад 5 мільйонів євро на знешкодження боєприпасів, а також – допомогу жертвам, які підірвалися на них. Окрім того, європейська програма стимулює розвиток нових проектів у регіоні та навчання місцевого населення про небезпеку цих снарядів.

З Єгипту підсумовує кореспондент Євроньюз:

“Не зважаючи на завершення Другої світової війни, міни та боєприпаси залишилися, убиваючи людей та заважаючи розвиткові значної частини цих земель”.

Recommended