2 years ago

Tüm Zamanların En İyi Macera Filmleri

Meraklı Kedi
Tüm Zamanların En İyi Macera Filmleri

https://art.tn/view/2874/tr/tüm_zamanların_en_İyi_macera_filmleri/

Macera türüne giren filmlerin hepsi büyük ölçüde değişse de hepsinin ortak bir noktası var: bir yolculuk. Bazen bu arayış hayali uzak bir diyarda gerçekleşirken, bazen uzay, zaman, hatta bir insanın bilinçaltında meydana gelir. Tüm zamanların en büyük macera filmlerine odaklanarak bunlara bakmak için buradayız.

İmha
Jeff VanderMeer'in beğenilen iklim kurgu romanının bu uyarlamasında beş kadın bilim adamı, Florida'nın kıyı şeridini tüketen uğursuz ve açıklanamayan ekolojik bir fenomen olan X Bölgesinde yolculuk yapıyor. Natalie Portman, Tessa Thompson, Gina Rodriguez ve Oscar Isaac'in de bulunduğu tüm yıldız kadrosuna sahip bu bilinmeyene yolculuk, bu bilim insanlarını bedenlerinin sınırlarına ve akıl sağlıklarına zorluyor.

Cast Away
Tom Hanks, bir iş görevindeyken ıssız bir adada mahsur kalan bir FedEx mühendisi Chuck Noland rolünde yer alıyor. İnsanlara karşı vahşi bir olayda Noland'ın voleybol arkadaşıyla geçirdiği tebeşir sayılı günleri irade testinden daha fazlası olur. Onun bildiği gibi, insanlığın ve dünyanın bir sınavı haline gelirler.

Pi'nin Hayatı
Denizde çok az yolculuk gemi enkazıyla başlar, ancak Yann Martel'in aynı adı taşıyan romanından uyarlanan Life of Pi'de böyle bir durum söz konusudur. Ang Lee tarafından yönetilen ve merhum Irrfan Khan ve Suraj Sharma'nın başrollerinde yer alan film, gemi kazası olan genç bir adamın bir cankurtaran teknesinde mahsur kaldığı Pasifik Okyanusu'nda gezinmesiyle manevi keşif hikayesini örüyor. (Cast Away düşünün, ama voleybolu bir Bengal kaplanı ile takas edin.)

Karayip Korsanları
Johnny Depp'in sürekli sarhoş Jack Sparrow'un önderliğindeki, Depp'i dünyanın en tanınmış aktörlerinden biri yapan kazanan bir karakter, Karayip Korsanları aynı adı taşıyan Disneyland yolculuğuna dayanıyordu. Eşit parçalar swashbuckling korsan macera ve fantezi, Karayip Korsanları, ya da en azından ilk iki film, Bütün aile için sağlıklı eğlence oldu.

Indiana Jones
Franchise'daki ikinci film, ilk film kadar sevilmiyor. 1935'te, Indy'yi Hindistan'da mistik bir taşı almak için koyar. Yol boyunca, o ve ortakları, şarkıcı Willie Scott ve yardımcı Short Round, güç kazanmak için insan fedakarlıkları gerçekleştiren bir kült keşfediyor.
İlk üç filmden sonra, Temple of Doom en karanlık filmdir. Ancak, aynı zamanda en çok eylem vardır. Sessiz ama tamamen iğrenç bir akşam yemeği sahnesi için tasarruf edin, filmin geri kalanı aksiyon ve macera ile doludur.

Hobbit
Peter Jackson'ın Hobbit üçlemesinin ilk filmi eleştirmenleri böldü, ama merkezinde bir macera ile daha iyi filmlerden biriydi. Kahramanımız, Martin Freeman'ın Bilbo Baggins, Sir Ian McKellen'ın kurnaz büyücüsü Gandalf tarafından vatanlarını geri almak için cücelerden oluşan bir arayışa atıldı ve daha sonra, görünüşe göre evde kalış hobbitinin maceracı bir çizgiye sahip olduğunu keşfettik. “Dünya senin kitapların ve haritaların değil. Gandalf Bilbo'ya söyler.

Browse more videos

Browse more videos