Ara
Kitaplık
Oturum açın
Tam ekran izle
6 ay önce

Son dakika haber! ŞANLIURFA - Balıklıgöl'den aldıkları suyu çevre farkındalığı oluşturmak için bisikletle Van Gölü'ne götürüyorlar

Haberler.com
Haberler.com
Gelen son dakika haberine göre Şanlıurfa'da bir grup gönüllü, çevre kirliliği konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla Balıklıgöl'den aldıkları suyu, Van Gölü'ne dökmek için yola çıktı.
Şanlıurfa'da bir grup gönüllü, çevre kirliliği konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla Balıklıgöl'den aldıkları suyu, Van Gölü'ne dökmek için yola çıktı.
Urfa Bisiklet Topluluğu Spor Kulübü Derneği (URBİT) ile Van Gölü Aktivistleri Derneği üyeleri, "Van Gölü Kirlenmesin Mavi Kalsın" temasıyla çevre farkındalığı oluşturmak için iş birliği yaptı.
Şanlıurfalı bisikletçiler, bu kapsamda Balıklıgöl'den pet şişeyle aldıkları suyu, 550 kilometre pedal çevirip Van Gölü'ne dökmek için hareket etti.
Organizasyon dolayısıyla Balıklıgöl Yerleşkesinde düzenlenen törende konuşan URBİT Başkanı Mehmet Aslan, gölün temiz kalmasına katkı sunmak için bisiklet turu düzenlediklerini söyledi. Haber

https://www.haberler.com/balikligol-den-aldiklari-suyu-cevre-farkindaligi-14152295-haberi/

Daha fazla videoya gözat

Daha fazla videoya gözat