Ara
Kitaplık
Oturum açın
Tam ekran izle
4 yıl önce

Fatih Terim Maç Sonrası Basın Toplantısı | Galatasaray 2 - 3 Porto

Türkiye Gazetesi
Türkiye Gazetesi
Porto karşısında 3-2 kaybetmesine karşın yoluna UEFA Avrupa Ligi’nde devam edecek olan Galatasaray’da Teknik Direktör Fatih Terim, maçın ardından konuştu. Takımının çok etkili bir futbol oynadığını söyleyen Terim, “Gruptaki diğer maçlarda bu oyunu oynasaydık, gruptan çıkmayı başarmıştık” dedi.

Türkiye Gazetesi YouTube Kanalına Abone Olmak İçin:


Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, 3-2 kaybedilen Porto maçının ardından basın toplantısında soruları yanıtladı. İnanması zor bir maç oynadıklarını söyleyen Fatih Terim, “Şampiyonlar Ligi serüveninin sonuna geldik. Sevindik, üzüldük, kızdık, bağırdık, çağırdık, heyecanlanıp isyan da ettik ama şimdi başka sayfa açma zamanı. İnanması çok zor bir maçtı. Skoru kabullenmek mümkün değil. İnsanların hayatında unutamayacağı maçlar vardır. Porto’da olanları da unutmadık ama o maçın da üzerinde oldu bu karşılaşma. Bu nasıl kaçar dediğimiz çok pozisyon var ama 2 atakta yediğimiz 3 gol de var. Bunlar bireysel hatalarımızdan oldu. Muslera’nın yere yattığını hatırlamıyorum. Böyle bir ortamda bu maçı kaybetmek, bir de Schalke’den kötü haber gelseydi, bizim için inanılmaz bir yıkım olurdu. Bir tek teselli buluyorum, uzun zamandır özlemini duyduğumuz bir mücadele vardı sahada. Uzun zamandır beklediğimiz bir mücadeleydi bu. Umarım bugünkü mücadelemizi Avrupa Ligi’nde devam ettiririz, orada yen ibir sayfa açıp bir yerlere gideriz. Seyirciyle yüksek tempoda, o ritim içinde birleşip, burayı rakiplere dar etmek istiyoruz. Bir ara aklıma Real Madrid maçı geldi. 3-3 olsa, 4-3 de olurdu 5-3 de olurdu. Ben mağlubiyeti kabullenmeyen bir adamım. Oyuncularımı mağlubiyette tebrik ettiğim çok azdır. Ama bugün Porto’yu hapsetmeleri, istekleri, futbol adına ortaya koydukları, şahsi hatalar hariç beni çok memnun etti. Böyle bir Galatasaray istiyoruz. Bazen kelimeler mağlubiyetinizi ifade etmez, anlatamazsınız. Bugün eskiye bir dönüş olarak 'Böyle oynayın, mağlup olun. Formanızı böyle terletin, bütün Galatasaraylılar’ın istediği bu' diyorum ve bunun gerisine düşmelerini istemiyorum. Oyuncularıma teşekkür ederken, bir teşekkür de UEFA çalışanlarına etmek istiyorum. Bize özel olarak hizmet eden tüm sponsorlarımıza da sonsuz teşekkürler. Her daim yanımızda olan, duasıyla, varlığıyla bizleri onurlandıran, her halükarda bizi destekleyen büyük Galatasaray taraftarına da sonsuz teşekkürler” ifadelerini kullandı.

“Galatasaray’ı doğru yapıya ulaştırmamız gerekiyor”

Geride kalan dönemde takımı başarılı görüp görmediği sorulan Fatih Terim, “Takımın başarılı olmadığı çok açık. Şampiyonlar Ligi’nde devam edemiyoruz ama Avrupa Ligi’nde devam ediyoruz. Buradan da elenmiş olabilirdik. Türkiye’de çok maçımız var. 19 maç var daha. Başarılı olamayabiliriz. Burada bizim yapmamız gereken, gün için önemli başarılar adına uğraşmamız gerekecek. Genel olarak Galatasaray’ı doğru yapıya ulaştırmamız gerekiyor. Bazı istediklerimiz olmadı. Ağlayacak halimiz de yok. Son 5 maçımızda olanlara da bir baksaydınız. Hangi puanları nerede kaybettiğimize de bir baksaydınız. Umut ederim bundan sonra böyle kaybetmeyiz. Kupada da devam edecek, UEFA’da da ligde de. Son şampiyon biziz. Bu gibi yerlerden çok geçtik. İnşallah tekrar döneceğiz. Gomis’le ilgili soruya iyi baktığınız zaman hiçbir şey söylemedim. Biri idari, biri ekonomik iki ayağı vardı. Sanki başkan ve yönetimle, Abdurrahim Albayrak’la problem varmış gibi. Bir şey söyleyeceksek aracıya gerek yok, ben direkt söylerim” açıklamasını yaptı.

Türkiye Gazetesi YouTube Kanalına Abone Olmak İçin:#haber #gündem #sondakika #news #haberler #fatihterim #terim #galatasaray #porto #uefa #şampiyonlarligi #futbol

============================

Türkiye Gazetesi Resmi Web Sitesi


Türkiye Gazetesi Sosyal Medya Adresleri


Türkiye Gazetesi Haber Akışı

Daha fazla videoya gözat

Daha fazla videoya gözat