Galatasaray 0-0 Schalke | Fatih Terim Basın Toplantısı

5 yıl önce
Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, 0-0 sona eren Schalke maçının ardından konuştu. Schalke karşısında alınan 1 puana sevinmeleri gerektiğini söyleyen Fatih Terim, ocak ayındaki transfer döneminde de kadro derinliği açısından gereğini yapacaklarını söyledi.

Türkiye Gazetesi YouTube Kanalına Abone Olmak İçin:


“Eşit şartlarda mücadele etmiyoruz”

Takımla ilgili olarak elinden geldiğince bilgi vermeye çalıştığını söyleyerek sözlerini sürdüren Fatih Terim, “Her zaman olduğu gibi doğruları söylüyorum. Şampiyonlar Ligi başka bir seviye. Burada iyiler, büyükler, doğru oynayanlar var. Burada hataya yer yok. Burada Türkiye Ligi’nden daha çok koşmak, daha fazla mücadele etmek ve daha çok iyi oynamak zorundasınız. Şampiyon da olsanız aynı şartta yetmez. Teknik, taktik, sistem, istek, arzu, pas, şut, defans ve hücumun daha artı seviyede olması lazım. Ben en başından beri söylüyorum, eşit şartlarda mücadele etmiyoruz. Transfer hakkınız yok, olsa da sınırlı. Zaten zamanı da geçiriyorsunuz. Derin bir kadronuz olmadığı zaman rotasyonu yapamıyorsunuz ve bazı oyunculara fazla yükleniyorsunuz. Birkaç sakat oyuncu olduğunda da, takımda problem oluyor. Tespitim bu şekilde. Ama bu herhangi bir bahane değil. Lokomotiv maçında çok iyi oynadık. Porto’da 10 net pozisyon ve çok iyi bir oyun var. Bugün maçtan önce 2 maçtan birisindeki gibi oynarsak kazanırız, ikisinin karışımını oynarsak zaten kazanırız dedim. Ama ikisinin de dışında oynadık. Muslera’yı tebrik ettim. Muslera gibi iyi oynayan bir oyuncum daha olsaydı, santrfor oynamasını isterdim. Ocak ayı, yapabileceğimiz kadar transfer yapacağız. Haziran, temmuzda da eksiklerimizi kapatacağız. Başkanımız, yönetimimiz, ben, hocalar herkes çok çalışıyor. Mevcut takımımızdan memnunuz ama eksiklerin olduğunu düşünüyoruz. Bunları gidereceğiz” diye konuştu.

“Orada gidip gereğini yaparız”

Kadro istikrarından yana olduğunu söyleyen Fatih Terim, “Gönül ister ki aynı 11’le devam edelim. Maalesef ne fiziki olarak ne de psikolojik olarak mümkün olmuyor. Burada rotasyon zaten mecburi. Bazı oyuncularımızın temposunda düşüş oluyor, bazı isimlerde yaşanan istemediğimiz sakatlıklar, bizi başka boşlukları doldurmaya itiyor. Açıkçası bazı şeyler de sürpriz oluyor. Bazen aynı anda beklemediğiniz şeyler olabilir. Burada güveneceğiniz tek şey kadro derinliği. Biz tam olduğumuz zaman bunu sağlayabiliriz ama sakatlıklar bizi bir hayli geriye itti. Az olan bölgede daha fazla sakatlığımız var. Santrforumuz Eren ama sakatlandı. Bugün bile adalesinde batma hissetti. Birkaç kişinin olduğu bölgede sakatlık olsa halledebiliriz ama maalesef bazı konularda halledemiyoruz. Bazı futbolculardan vazgeçemiyoruz. Efor harcarken eşit dağılmayınca, bazı bölgelere daha çok sıkıntı biniyor. Onlar da her maç iyi performansı gösteremiyorlar. Aynı anda olması da çok nadir bir durum. Hayatımda çok fazla yaşamadım bunları. Şu anda öyle bir 5 kişi var ki dışarıda Sahanın içinde Donk’u stopere alabilirim, orta sahaya alabilirim, 10 numaraya alabilirim. Birçok mevkiyi yapabilecek oyuncular aynı anda dışarıda kalınca, otomatik olarak sıkıntıya düşüyoruz. Ama yine iddia ediyorum, 11 kişiyle sahaya çıkıyorsak eksik değiliz. Yine söylüyorum, 1 puan bugün iyi sonuçtu. Bu kötü oyunu telafi edebiliriz. Bu puanın değerini, önümüzdeki maçlarda iyi oynayarak daha iyi anlayabiliriz. Böyle kötü oynadığımız zamanlar da olacak ki, iyiyi bulalım. Çok iyi oynadığımız Porto maçında puan alamadık. Böyle bakınca gönlüm daha rahat. Kadro derinliği için ocak ayını inşallah iyi şekilde değerlendireceğiz. Gönül isterdi ki sizi 3 puanla uğurlayalım ama bazen olmuyor. Bundan da dersler çıkarırız. Gideriz orada Allah’ın izniyle gereğini yaparız” diyerek sözlerini tamamladı

#haber #gündem #sondakika #news #haberler #fatihterim #terim #schalke #galatasaray #futbol #spor

Türkiye Gazetesi Resmi Web Sitesi


Türkiye Gazetesi Sosyal Medya Adresleri


Türkiye Gazetesi Haber Akışı

Önerilen