Ara
Kitaplık
Oturum açın
Tam ekran izle
3 yıl önce

Gündüz Gece - Nevşehir-Avanos - 17 Haziran 2017

Kanal 7
Kanal 7
Sempatik türkücü Kürşat’ın kendine has sunumuyla ekrana gelen Gündüz Gece, Ramazan ayına özel bölümleri ile izleyici karşısına çıkıyor. Gündüz Gece ekibi bu bölüm peri bacalarıyla tanınan, medeniyetler diyarı Nevşehir’den eşsiz manzaralarla evlere konuk oldu.

Samimi tavırlarıyla Anadolu insanının sevgisini kazanan Kürşat’ın sunduğu Gündüz Gece Türkiye’yi karış karış gezmeye devam ediyor. Gündüz Gece bu bölüm peri bacalarıyla, çömlekleriyle, vadileriyle dünyaya nam salan Nevşehir’den izleyicilerinin karşısına çıktı. Kürşat ilk olarak çömlekleriyle meşhur Avanos’ta çömlek yapımına merak saldı. İşi ustasından öğrenmek isteyen Kürşat, soluğu Şaban Usta’nın yanında aldı. Şaban Usta ile eğlenceli bir sohbete dalan Kürşat, çömlek tezgahındaki performansıyla izleyicilere kahkaha dolu anlar yaşattı. Gündüz Gece ekibi daha sonra Nevşehirli hanımlarla güveçte kuru fasulye yaptı. Bölgenin meşhur güveçlerinin özelliklerini dinleyen Kürşat, bölgede evlenmek için gereken kriterleri izleyicileri için öğrendi.

Gündüz Gece ekibinin bir sonraki durağı ise türkülere, filmlere konu olan Kızılırmak oldu. Kızılırmak kenarında eşsiz manzarayı seyre dalan Kürşat, Nevşehir’in dünya tarihindeki yerini bölge halkından dinledi.

Anadolu kültürünü gerçek tanıklarından dinlemek isteyenlerin buluştuğu, masallar ve efsanelerle harman olan program ‘Gündüz Gece’ her Cumartesi 14:55’te Kanal 7’de…