Ara
Kitaplık
Oturum açın
Tam ekran izle
3 yıl önce

Gündüz Gece - 17 Haziran Nevşehir - Avanos Tanıtım

Kanal 7
Kanal 7
ÇÖMLEK DİYARI AVANOS
Sempatik türkücü Kürşat’ın kendine has sunumuyla ekrana gelen Gündüz Gece, Ramazan ayına özel bölümleri ile izleyici karşısına çıkıyor. Gündüz Gece ekibi bu hafta peri bacalarıyla tanınan, medeniyetler diyarı Nevşehir’den eşsiz manzaralarla evlere konuk olacak.
Samimi tavırlarıyla Anadolu insanının sevgisini kazanan Kürşat’ın sunduğu Gündüz Gece Türkiye’yi karış karış gezmeye devam ediyor. Gündüz Gece bu hafta peri bacalarıyla, çömlekleriyle, vadileriyle dünyaya nam salan Nevşehir’den izleyicilerinin karşısına çıkacak. Kürşat ilk olarak çömlekleriyle meşhur Avanos’ta çömlek yapımına merak salacak. İşi ustasından öğrenmek isteyen Kürşat, soluğu Şaban Usta’nın yanında alacak. Şaban Usta ile eğlenceli bir sohbete dalan Kürşat, çömlek tezgahındaki performansıyla izleyicilere kahkaha dolu anlar yaşatacak. Gündüz Gece ekibi daha sonra Nevşehirli hanımlarla güveçte kuru fasulye yapacak. Bölgenin meşhur güveçlerinin özelliklerini dinleyen Kürşat, bölgede evlenmek için gereken kriterleri izleyicileri için öğrenecek.
Gündüz Gece ekibinin bir sonraki durağı ise türkülere, filmlere konu olan Kızılırmak olacak. Kızılırmak kenarında eşsiz manzarayı seyre dalan Kürşat, Nevşehir’in dünya tarihindeki yerini bölge halkından dinleyecek.
Anadolu kültürünü gerçek tanıklarından dinlemek isteyenlerin buluştuğu, masallar ve efsanelerle harman olan program ‘Gündüz Gece’ her Cumartesi 14:55’te Kanal 7’de…