Британці на Мальті сподіваються, що Brexit не погіршить їхнє життя

  • 7 years ago
Неформальний саміт ЄС на Мальті відвідала прем‘єр-міністр Британії Тереза Мей. Після рішення про Brexit її запрошують не на кожну зустріч Євросоюзу у верхах. А за пару років керівникам держав і урядів ЄС узагалі доведеться звикати до того, що на самітах збираються 27, а не 28 країн. Після того, як британські депутати дали добро на початок переговорів про вихід з Євросоюзу, Мей планує вивести Британію з єдиного ринку ЄС, і зробити це з найбільшою вигодою для своєї країни.

Але її мальтійський колега Джозеф Мускат сказав Євроньюз, що вся жорстка риторика може виявитися просто блефом:

“Я розумію, що Тереза ​​Мей хотіла б розпочати переговори з такою позицією. Коли ви ведете переговори, то обов‘язково повинні зробити вигляд, що це не питання життя й смерті”.

“Обговорювати Brexit на Мальті є дещо символічним. Вона отримала незалежність від Британії 1964 року. Сьогодні тут мешкає 12 тисяч британців, найбільша громада іноземців. Погода тут краща. Так само, як і їжа. І британські іммігранти не повинні жахливо турбуватися про вивчення іноземної мови. Адже на Мальті англійська є також офіційною мовою”, – передає з Валлетти кореспондент Євроньюз Джеймс Фрейні.

Отже, чого хочуть від Brexit деякі британці за кордоном?

Колін Піллінг є колишнім військовослужбовцем, який перебуває на Мальті більше двох десятиріч. Він виступає за членство Британії в ЄС:

“Я б хотів сказати Терезі Мей: дбайте про вашу британську діаспору та про наших співвітчизників у Сполученому Королівстві. Якщо ми втратимо всі двосторонні угоди, що тоді трапиться з нашими пенсіями, медичною допомогою і іншими речами? Ось що нас дуже турбує”.

Девід Томас, британський емігрант, прихильник Brexit, налаштований оптимістично:

“Я думаю, що пенсії і медицина є суперечливими питаннями. Але я вважаю, що можливо домовитися з країнами ЄС про те, що британці в країнах Євросоюзу можуть залишитися. І я вважаю, що люди з ЄС, які живуть у Британії, також повинні мати змогу там залишитися”.

Отже, Євросоюзу і Британії потрібно вирішити надзвичайно складні питання, які не мають прецедентів. Аби знайти відповіді, лідерам доведеться зламати чимало списів і провести багато довжелезних зустрічей у Брюсселі. Brexit має розпочатися в березні цього року, а закінчитися 2019 року.

Recommended