Кровопролиття не буде: колишній президент Гамбії йде з посади

  • 7 years ago
Гамбія отримала шанс уникнути внутрішнього збройного конфлікту, який нарощувався в західноафриканській країні з грудня. Колишній президент ісламської держави Яйя Джамме, котрий програв вибори 1 грудня, заявив, що йде з посади президента добровільно.

“Я вірю в силу діалогу та здатність африканців самим впоратися з усіма викликами на шляху до демократії, економічного та соціального процвітання. Як наслідок я вирішив сьогодні передати кермо влади над цією нацією,” – сказав Джамме у своєму прощальному зверненні.

I would like to inform you that Yahya Jammeh has agreed to step down. He is scheduled to depart Gambia today. #NewGambia— Adama Barrow (@adama_barrow) January 20, 2017

Досі він відмовлявся передати владу новообраному президенту Адамі Барроу. Переконати його намагалися президенти Гвінеї та Мавританії, що перебували в столиці Гамбії Банжулі. А напередодні Сенегал та Нігерія стягнули до країни свої війська в рамках операції “Відновлення демократії”.

“Я хочу побачити якийсь порядок, якесь логічне завершення всього цього,” – каже перекладач Ламін Цісей.

“Дякувати Богу, він погодився піти. Куди б він тепер не подався, ми будемо стежити за ним, ми схопимо його, відведемо до Гаазького трибуналу, засудимо та запроторимо за ґрати,” – каже продавець з Гамбії Ламін Дарбо.

На виборах президента Адама Барроу отримав більш як 45% голосів виборців. Його інавґурація відбулася 19 грудня в посольстві Гамбії в столиці сусіднього Сенегалу Дакарі.

This is a victory of the Gambian nation. Our national flag will fly high among those of the most democratic nations of the world. #Gambia pic.twitter.com/QRGZg1gzbs— Adama Barrow (@adama_barrow) January 19, 2017

Президент-ветеран Яйя Джамме правив Гамбією 20 років та 19 січня мав передати владу. Однак за два дні до інавгурації Берроу він запровадив в країні надзвичайний стан, а Національна асамблея Гамбії дозволила йому залишитися при владі ще на 3 місяці.

Recommended