Франція: почав діяти закон, що дає право працівникам не бути "на зв'язку" у неробочий час

  • 8 years ago
У Франції днями набув чинності закон, що дозволяє працівникам іґнорувати електронне листування по завершенні робочого часу.

Метою закону є подолати неґативні наслідки для здоров‘я і приватного життя людей, що завжди є “на зв‘язку” і не можуть розслабитися навіть по праці, на вихідних чи під час відпустки.

Каролін Соважоль-Р‘яллан, фахівець із комунікацій:
“Виконавчі директори не насмілюються визнати, що їм набридло бути “завжди присутніми”, досяжними весь час. Чому? Бо визнати, що у наш час не можеш із кимось зв‘язатися, це – як вистрілити собі у ногу, коли йдеться про фахову кар‘єру”.

Французька поштова група La Poste була однією із перших, що визнала неґативний уплив на працівників постійного перебування “на зв‘язку”. Торік вона запровадила для співробітників право “цілком вимикатися”.

Дідьє Шабанн, фінансовий відділ французької поштової фірми La Poste:
“Я знаю колеґ, що зазнавали великого тиску. Завдяки тому, що тепер це стало законом, вони мають знаряддя для того, аби сказати “ні”, “ні, я не можу відповісти”, “ні, я – у відпустці”. Адже вони знають, що від цього виграє кожен. Ти бачиш, що колеґи можуть сказати “ні”. Але якщо вони можуть сказати собі: “зупинися”, то вони можуть і відновитися до наступного робочого дня, а отже бути більш продуктивними”.

Цей закон став часткою непопулярного пакету трудових реформ уряду. І він єдиний не викликав протестів працівників. Згідно з ним, компанії мусять забезпечити справедливий баланс між працею і відпочинком.