EuroSkills 2016: змагання майстрів

  • 7 years ago
Найкращі молоді ремісники зі всієї Європи приїхали до Гетеборга, щоби підкорити вершину професійного Олімпу. EuroSkills 2016 – це європейський Чемпіонат для представників робітничих професій. Максимальний вік учасників – 25 років. Усі вони вже перемогли в домашніх відбіркових турах. Тому у триденній олімпіаді беруть участь найсильніші гравці.

Губерт Ромер, президент WORLDSKILLS EUROPE:

“492 учасники змагаються у 42-х конкурсах. Вони розділені на категорії за фахом, і кожен має впоратися з конкретним завданням”.

Найбільша зарубіжна команда прибула з Росії, і це вже саме по собі стало перемогою, оскільки країна приєдналася до організації WorldSkills лише 4 роки тому. Інші країни, наприклад, Іспанія чи Португалія, беруть участь у змаганні майстрів із 1950-х років.

Роберт Уразов, генеральний директор WORLDSKILLS RUSSIA:

“Уся Європа розглядає чемпіонат Європи, як дуже важливий етап підготовки до світових змагань, які відбудуться 2017-го року в Абу-Дабі, а 2019-го – в Росії, в місті Казань. Але це разом з тим і отримання максимальної кількості інформації і принесення практик до тієї країни, яку ми представляємо”.

Старт, фініш та перерви тут визначають як у спорті. Найголовніше – швидкість. Правила дуже жорсткі, учасники тяжко працюють упродовж 3-х днів і не мають права розмовляти під час роботи: ні з журналістами, ні з тисячами шанувальників. Одне слово – і ти вже дискваліфікований!

Amazing skills on display at #EuroSkills today! #igotskills pic.twitter.com/KCjTRM5LzD— 3M United Kingdom (@3M_UK) 2 décembre 2016

Міхаіл Уханкін, облицювальник:

“Є стрес від того, що ходять люди, ходять експерти і психологічно тиснуть на нас. Тому часом складно працювати. Іноді намагаєшся заплющити на це очі, увійти в себе і просто спокійно працювати”.

Кожна секція змагання має команду добре натренованих і висококваліфікованих суддів. Вони стежать буквально за кожною секундою турнірів. Правила оцінювання у різних галузях різні, але є одна спільна риса: до уваги беруть навіть найдрібніші деталі.

Кай-Уве Гольтшмідт, експерт:

“Ми оцінюємо довжину, чи дотримано її? Чи правильна тут висота? Чи щільно прилягає кожна цеглина до іншої?”

Допомогти нетверезому клієнту біля стійки реєстрації в готелі чи зробити мезотерапію в салоні краси – ці завдання потребують зовсім різних навичок. Але всі учасники згодні в одному: для досягнення успіху необхідно знати англійську мову.

Аліна Трєбнікова, косметолог:

“Euroskills для мене це, напевно, ще одна можливість дізнатися щось нове, обмінятися досвідом з моїми конкурентами. Всі дівчата тут дуже сильні, в кожної можна чомусь повчитися”.

Кожен учасник EuroSkills має високі шанси на отримання найкращої роботи. Жюльєн Батон із Франції здобув цього разу бронзову медаль. Це відкриває йому усі двері до кар‘єри, про яку він мріє.

Жюльєн Батон, скульптор-каменяр:

“Від 8-річного віку вдома я вирізую на каменях, які валяються у коморі моїх батьків. І ось раптом це стало моїм покликанням. Ми просто закохалися одне в

Recommended