Історія Південної Африки у мистецтві

  • 7 years ago
У Британському музеї – виставка мистецтва Південної Африки, яка охоплює період у сто тисяч років.

Починаючи з настінного живопису і закінчуючи роботами, які представляють сучасне мистецтво. Виставка нараховує близько 200 різних експонатів, всі вони розміщені у хронологічному порядку.

See how Mandela’s inspirational story has helped shape the history of his nation in our #SouthAfricanArt exhibition: https://t.co/STHwkjSrME pic.twitter.com/p47besU1Zq— British Museum (@britishmuseum) 5 December 2016

“Ми хотіли зробити виставку про Африку і про її мистецтво, ми обрали саме Південну Африку, бо вона ніби як об‘єднує в собі і традиції давнього мистецтва, знайдені археологами, і роботи кращих сучасних майстрів. Це визнають більшість світових музеїв та галерей, тому ми вирішили пов‘язати ці дві тези і написати свою історію Південної Африки – мистецькими засобами”, – каже Джон Гіблін, керівник африканської секції Британського музею.

Серед експонатів виставки – сокира з Північної Капської провінції. Експерти вважають, що їй близько 1 мільйона років.

Окрема увагу приділяють Makapansgat pebble – каменю, знайденому при археологічних розкопках у Південній Африці, йому 3 мільйони років. Вчені знайшли поруч останки предків первісної людини – Австралопітека африканського.

“Це дуже важливий експонат. Ми вважаємо, що він насправді не з печери Макапансгат, де був знайдений. Він міг міститися за 40 кілометрів звідти. Питання – як це опинилося у печері? Ми думаємо, що це наші предки принесли його до печери, але чому не віднесли назад? Ми вважаємо, що ці витвори принесли, бо на них зображені риси людини. І що цікаво, ці риси природні, це не люди їх зробили, а вода. Тому ми допускаємо, що цей камінь вирішили принести до печери, бо представники Австралопітека африканського побачили на ньому обличчя людини”, – розповідає Джон Гіблін.

Серед інших цікавинок виставки – мистецтво XVII століття і роботи, присвячені апартеїду ХХ століття.

Виставка “Південна Африка: Мистецтво нації” триватиме до 26 лютого.

Recommended