6 years ago

Президент Обама в Афінах: демократія, Греція і Україна

В Афінах президент Барак Обама відвідав найвидатнішу пам‘ятку Стародавньої Греції і колиску демократії.

Акрополь закрили для публіки під час його візиту, який відбувався за посилених заходів безпеки.

Раніше навіть планували його виступ саме тут, але згодом з міркувань безпеки, перенесли його до закритого приміщення.

“Як ви могли помітили, наступний американський президент і я не можуть бути більш різними. У нас дуже різні точки зору, але американська демократія більша за будь-яку особу. У найближчі тижні моя адміністрація робитиме все можливе, щоб забезпечити плавний перехід, бо це те, як демократія повинна працювати,” – сказав президент Обама.

У промові він згадав і Україну, заявивши, що Сполучені Штати підтримують прагнення українського народу вирішувати свою долю.

“Щедрість грецького народу щодо біженців, які прибувають до ваших берегів, надихнула світ, але це не означає, що ви повинні бути наодинці. Лише дійсно колективна відповідь Європи і світу може гарантувати, що ці відчайдушні люди дістануть підтримку, якої потребують.”

За візитом в Афінах стежив кореспондент Євроньюз Стаматіс Яннісіс:

“Упродовж майже 30 годин, які Барак Обама провів в Афінах, він неодноразово заявляв про свою підтримку Греції з її найважливіших питань. Крім того, президент Сполучених Штатів символічно обрав країну, де народилася демократія, для того, щоб зробити політичну заяву і зняти невизначеність, з якою стикаються сучасні республіки, неодноразово прямо і непрямо посилаючись на свого наступника у Білому Домі Дональда Трампа.”

Подробиці

Browse more videos

Browse more videos