Народжені у Греції біженці - яке у них громадянство?

  • 8 years ago
Новонароджені сирійські та інші біженці в Греції нині створили дилему для уряду. Зокрема, чи мають вони право на грецьке громадянство? Ми проаналізували наявні наразі закони в країні.

Досі процес натуралізації в Греції був більш складним для того, хто не народився у Греції, а приїхав у молодому віці на навчання.

Проте чи народжена на території Греції дитина може претендувати на громадянство також? Простої відповіді на це запитання немає. Цей процес не є автоматичним і в кінцевому результаті залежить від рішення відповідного органу.

Дитина батьків не грецької національності може набути громадянства країни з досягненням повноліття, проте за певних умов:

1. Навчання в школі, починаючи з першого класу, з обов‘язковим освоєнням грецької мови, з безперервним відвідування до моменту подачі досьє на громадянство.

2. Безперервне, законне проживання одного з батьків чи робичів протягом як мінімум 5 років на території Греції до народження дитини. Якщо ж дитина народилася раніше, то повинна прожити з батьками у Греції на постійній основі щонайменше 10 років.

Якщо батьки-біженці на будь-якому з цих етапів отримують громадянство Греції, їхні народжені і майбутні діти також отримують на нього автоматичне право.

В таборі біженців Ріцона живе близько 570 чоловік, він розташований за 70 кілометрів на північ від Афін. Репортери поспілкувалися там з жінками, які народили вже у таборі. Загалом з-поміж 60 тисяч біженців та інших мігрантів, вже вагітними до Греції прибули сотні жінок. Як-от, Анан Халава, мати 4 дітей, найстаршому з яких 12 років, наймолодшому – кілька місяців.

“Жити тут – дуже важко. Проте у Сирії – ще важче. Я утекла від війни. Я лише хотіла утекти від війни в безпечне місце. Я хочу лише цього. Я утекла з Сирії, бо була вагітна”.

Багато сирійських біженців постали перед похмурим майбутнім через проблеми з легалізацією їхнього проживання в Греції. А їхні діти узагалі можуть залишитися апатридами.

Тож їм доводиться боротися на 2 фронти – за адміністративне узаконення статусу своїх дітей та одночасно – отримання притулку в Греції.

Хала Баруд, сирійська біженка, яка народила вже в Греції. Вона сіла у човен з біженцями в Туреччині, перебуваючи на 4 місяці вагітності, і дісталася до острова Лесбос, з чоловіком і 5-річним сином:

“У Сирії не можливо доглядати малюків. Нема харчування, памперсів. Як і всі матері, я сподіваюся, що вона зростатиме, навчаючись у школі, отримає освіту. Було б добре. Не хочу, щоб вона була обділена чимось у житті”.

Recommended