Photo Docks Art Fair: фотоподія для південної Європи

  • 8 years ago
Фотографія означає бізнес на ярмарку Photo Docks Art Fair у Ліоні. У цьому французькому місті 15 міжнародних галерей запропонували фотографам продавати свої роботи 16 та 17 вересня. Ярмарок також запросив телезірку Нікоса Аліагаса, особливо відомого у Франції та Греції, показати його особисті роботи – портрети пересічних людей, яких він зустрічав у багатьох своїх подорожах. Мета цього ярмарку розвинути ринок у південній Європі та привабити покупців із Франції та сусідніх країн. Це також гарна нагода побачити як ідуть справи на ринку фотографії. Говорить власник однієї з галерей Роман Уг:

“Зараз у фотографії працюють значно більше митців, це означає, що вони шукатимуть нові техніки, нові застосування можливостей камери, також буде більше пошуку в абстрактній фотографії та технологіях і засобах друку. Тому я думаю, що ми зараз стоїмо на самому порозі відкриттів у сучасній фотографії.”

Ціна участі у ярмарку досить доступна, що дозволила меншим галереям та новачкам приїхати до Ліона в пошуках нових клієнтів. Gallery One працює у місті Рамалла у Палестині. На ярмарку вона показує роботи двох місцевих митців – Халеда Джаррара та Башара Ахуна. Непроста ситуація в Палестині суттєво вплинула на їхню роботу.

“Ми дуже молода галерея, ми відкрилися лише 2,5 роки тому і досі не починали працювати на європейському ринку. У перші два роки я здебільшого працювала у моєму регіоні, але зараз я намагаються вийти на європейський ринок,” – говорить директор Gallery One Самар Марта.

Деякі представлені фотографи мають дуже творчий підхід до фотографії. Серед них – Сандра Зенн від німецької галереї Voss. Фотограф будує дерев‘яну конструкцію, яка могла бути будинком чи кораблем. Однак замість того, щоб зробити ці скульптури доступними для людей, вона фотографує їх. Знімки виходять десь на межі реальності та уяви.

Сандра Зенн, митець:

“Для мене інтерес до цієї роботи – не в мистецтві скульптури. Я хочу, щоб люди досліджували ці конструкції у їхніх думках та уяві. Я не хочу, щоб вони просто зайшли всередину. Хочу, щоб вони гралися із скульптурами у їхніх фантазіях. Якщо я відкрию їх для публіки і все опиниться перед очима, вийде як в театрі – коли лаштунки опускаються, вся магія зникає.”

Є також у фотографії слідчий документальний підхід – паризький фотограф алжирського походження Бруно Хаджих багато років працює у жанрі документальної фотографії. Він друкувався у The New York Times, Stern, Le Monde та Geo. В останні роки фотограф працював також над мистецькими проектами, як наприклад, про урбанізацію алжирської Сахари.

“Я показую мою десятирічну роботу над темою пустелі. Що таке пустеля у “західному розумінні”? В певному сенсі це – філософська робота, зокрема, про культуру споживання. Тож це не просто знімки для прикрашання простору. За ними стоїть сенс,” – говорить фотограф.

“Сьогодні майже кожна людина – фотограф, але ярмарок Photo Docks Art Fair обрав деяких визначних представників професії, для яких фотографія – результат довготривалого творчого про

Recommended