Boris Denič: "... u p***u materinu!" (SLOVENIJA - HRVATSKA 26:31)

• 11 years ago
ADIÓS ESPAŃA, VELKOMMEN TIL DANMARK!
SLOVENIA - CROATIA 26:31 (13:14)
HRVATSKI RUKOMETAŠI OSVOJILI SU BRONČANO ODLIČJE na Svjetskom prvenstvu nakon što su u Barceloni slavili protiv Slovenije s 31:26 (14:13). Obje su reprezentacije u ogled za broncu ušle nakon osam iscrpljujućih utakmica i brojnih ozljeda koje su im desetkovale redove. Borba za treće mjesto bio je velik izazov i ulog te su Hrvati i Slovenci vrlo angažirano otvorili susret. Naši su preboljeli poraz od Danske i u polufinalu odlučili da se kući ne vraćaju praznih ruku. Većim dijelom prvog poluvremena bila je to izjednačena utakmica. Hrvatska je u prvom poluvremenu gotovo stalno vodila, ali s minimalnom prednošću, nijednom se nije uspjela odvojiti na više od dva pogotka razlike. Drugo poluvrijeme Hrvatska je otvorila odlično. Slovenci se nisu predavali, ali Kauboji su već napravili teško dostižnu prednost i rutinski su je očuvali da bi na kraju slavili s 31:26. U samo godinu dana hrvatska rukometna reprezentacija osvojila je brončane medalje na Europskom prvenstvu, Olimpijskim igrama i Svjetskom prvenstvu.