ΑΕΚ Λάρνακας (13η Αγ.) ΑΕΚ - ΔΟΞΑ 1-2

• 11 years ago
Την ήττα με 1-2 γνώρισε σήμερα το βράδυ (9/12/12) η ομάδα μας από την Δόξα Κατωκοπιάς μέσα στο ΓΣΖ στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής, της τελευταίας του πρώτου γύρου. Η ομάδα μας μπήκε δυνατά στο πρώτο ημίχρονο και κατάφερε στο 27’ μετά από προωθημένη μπαλιά του Παύλου, ο Μάατσι, να ανοίξει το σκορ γράφοντας το 1-0. Στο δεύτερο ημίχρονο η Δόξα μπήκε πιο επιθετικά στο παιχνίδι και στο 65’ ο Φερνάντες με πλασέ έξω από την περιοχή «κρέμασε» υποδειγματικά τον τερματοφύλακα μας, γράφοντας το 1-1. Στο 89’ ο Φοφανά μετά από λάθος της ομάδας μας στο κέντρο του γηπέδου, βρέθηκε μόνος απέναντι στο τερματοφύλακα μας και δεν δυσκολεύτηκε να γράψει το τελικό 1-2. Η ομάδα μας θα μπορούσε να πάρει το βαθμό της ισοπαλίας στις καθυστερήσεις του αγώνα αλλά η κεφαλιά του Μάατσι σταμάτησε στο δοκάρι.