unirea tomis dejeanul.ro

• 11 years ago
Echipa de volei Unirea Dej a disputat in aceasta seara pe teren propriu derby-ul etapei a IX impotriva liderului Diviziei A1 la Volei Masculin, Tomis Constanta. Dejenii s-au impus cu 3-1 dupa un meci extrem de disputat. De altfel, primul set a fost adjudecat de gazde cu scorul de 34-32 si a fost cel mai lung al meciului. In setul doi Unirea s-a impus cu 25-17, numai ca Tomis Constanta a revenit in setul trei pe care l-a castigat intr-o maniera categorica: 25-12. Dejenii si-au revenit in setul patru si au invins cu 25-21, adjudecandu-si astfel punctele puse in joc. In urma acestui rezultat, coroborat cu infrangerea celor de la Stiinta Explorari Baia Mare, la campioana en-titre, Remat Zalau, i-a propulsat pe voleibalistii Unirii pe primul loc in claamentul Diviziei A1 la volei masculin.