2 years ago

Tüm Zamanların En İyi İlham Verici Filmler

Meraklı Kedi
Tüm Zamanların En İyi İlham Verici Filmler

https://art.tn/view/2414/tr/tüm_zamanların_en_İyi_İlham_verici_filmler/

Bizi güldürüyorlar, ağlatıyorlar, hatta neşelendiriyorlar! Tüm olumsuzluklara ve zorluklara rağmen olağanüstü hedeflere ulaştığımızda, onlarla ilişki kurabiliriz. Hepimizin ilhama ihtiyacı var. Modern çağda boyun rekabeti ile başa çıkmak, bazen denemekten bıktık ve vazgeçmek istiyoruz. Ama bu filmler içimize bakmamızı sağlıyor ve çoğu zaman ilham kaynağı olarak kullanılabiliyorlar. Bu yüzden, işte sıradan bir akşam nöbeti olmayan bir liste.

Havacı
Hollywood yönetmeni ve Aviator Howard Hughes'un ilk yaşamını anlatan biyopik, başarılı bir genç adamın güçlü bir hikâyesidir. Ancak büyük bütçeli filmlerin yönetmeni ve önde gelen endüstri aktrislerinin ilgi depresyon ve felç fobileri özel acı çekmeye devam etmektedir. Martin Sorcese'nin yönetiminde, Havacılık öncülerinin hikayesi, insan ikileminin sert vurduğu gerçekleri ortaya koymaktadır.

Rocky
Rocky Balboa'nın hikayesi sadece boks değil, mücadele ve sıkı çalışmadır. Kazanmak için mücadele ettiği günlük yaşamın zorlukları, en iyi arkadaşının kız kardeşi ile olan ilişkisi ve kariyerinin oluşumu, tüm arsanın iyi örülmüş kısımlarıdır ve hayatının bu genel görünümü filmi çok özel kılan şeydir. “Kimse"den “birisi “haline gelen bir adamın hikayesi, gerçekten tüm zamanların ilham verici bir saattir.

127 Saat
Ya elinizi kesip ölüm arasında seçim yapmanız istenirse? Aron Ralson'ın 127 Saat'te vereceği karar buydu. Bu yalnız trekker'in hayatındaki beş gün tuzağa düşürüldü ve medeniyete mucizevi dönüşü hayatta kalma hikayesidir. Bu film sadece bize ilham vermekle kalmıyor aynı zamanda hepimizin kabul ettiği bir şey için minnettar kalmamızı sağlıyor: hayat.

Dünyanın En Hızlı Kızılderili
Burt Munro'nun hikayesi bize, eğer bir şeye inanıyorsan, vazgeçme diyor. Yeni Zelandalı'nın 1920 Hint motosikletini inşa etmesi yıllar sürmesine rağmen, umudunu kaybetmedi ve Utah'ın Bonneville Salt Flats'te 1967 dünya rekorunda arazi hız rekorunu kırmasına yardımcı oldu. Büyük bir şey yapma hayallerinden asla vazgeçmeyen ve çok hızlı bir şekilde yapmayan bir adamın gerçek hikayesi, bu ilgi çekici ve ilham verici komplonun temelini oluşturur.

Forrest Gump
İster kolej futbol yıldızı olarak gridiron'a hakim olun, ister Vietnam savaşında savaşın, ister bir karides teknesinin kaptanı olsun, Forrest çocuksu masumiyetine sahip insanlar üzerinde bir izlenim bırakıyor. Korunan bir ortamda destekleyici annesinin bakımı altında büyüyen, yavaş zekalı Forrest kendini dezavantajlı kabul asla. Etrafındaki insanları kendi küçük bir şekilde mutlu etmeye çalıştı ama Jenny, onun çocukluk sevgilisi kurtarırken şaşkın olur. Film, masumiyet ve sevginin duygularını yayar ve bizi hayatın basit zevklerine minnettar kılar.

Mutluluğun Peşinde
Baba Chris'in oğlu için iyi bir gelecek sağlama mücadelesi Mutluluğun Peşinde ilham verici bir komplo. Baba ve oğul bağını vurgulayan filmde de asla vazgeçme mesajı vardır. Evlerinden tahliye edilmek ve hem baba hem de oğul her gün çok sayıda mücadele karşılaşmak mali zorluklarla karşı karşıya. Yine de, onların birliktelik bulmak mutluluk küçük parçaları film için iç açıcı bir arsa sağlar.

Browse more videos

Browse more videos