last year

Şimdiye kadarki En İyi Noirs

Meraklı Kedi
Şimdiye kadarki En İyi Noirs

https://art.tn/view/2434/tr/Şimdiye_kadarki_en_İyi_noirs/

Film noir ilk olarak 1946 yılında bir grup Fransız eleştirmen tarafından, çoğunlukla siyah ve beyaz Hollywood filmlerinin ortaya çıkan hareketini yabancılaştırılmış antiheroes, yağmur kaygan sokaklar, koyu gölgeler ve baştan çıkarıcı femme fatals.Tellingly, Bu ustalar Avrupa çıkarımına sahipti ve ekspresyonist etkilerini yanlarında getirdiler, bu da günümüze kadar film yapımcılarının nesillerini etkilemişti.

Asfalt Ormanı
Yanlış giden bir mücevher soygununun planlanmasını, hazırlanmasını ve yürütülmesini içeren kesin kaper filmi. Suçluların bakış açısından yarı belgesel bir tarzda anlatılan Asfalt Ormanı, tamamen yeni bir gerçekçilik türünü ortaya çıkardı ve son derece etkiliydi.

Yalnız Bir Yerde
Humphrey Bogart, cinayetten şüphelenilen, yakın psikotik yazar olarak onun en muğlak zorlayıcı performansını verir. Bogart'ın, Noir'ın en iyi kötü kızı Gloria Grahame ile volkanik ilişkisi, türün en ölümcül ve unutulmaz kodunu içeren bir filmin çekirdeğidir. Bogart, “Beni öptüğünde doğdum. Beni terk ettiğinde öldüm. O beni severken ben birkaç hafta yaşadım.

Malta Şahini
Dashiell Hammett romanından Huston'un yönetmen olarak ilk filmi, ışıltılı bir oyuncu, huysuz aydınlatma, parlak senaryo ve yön sayesinde noir'ın büyükbabası. Bizans arsası, filmin başlığının değerli eser arayışı etrafında döner ve harika bir eğlence sağlar. Bogart'ın Sam Spade, gelecek yıllar boyunca karayı dolduracak alaycı ama romantik sert adam antikahraman için model oldu.

Sunset Bulvarı
Bazı film bilim adamları bunu noir olarak görmezler, daha çok siyah komedi gotik melodram ile karşılaşır, ancak aşağıdakileri düşünün. Film bir yüzme havuzunda yüzüstü bir cesetle açılır. Ölü adamın filmi anlatıyor olduğunu söyledi. Ölü adamın kariyerini ilerletmek için yaşlanan kadını kullandığını söyledi. Yaşlanan kadın, ölü adamı seks için kullanıyor ve onu reddettiğinde onu öldürüyor.

Büyük Uyku
Raymond Chandler'ın Humphrey Bogart'ı birçok insanın ideal Philip Marlowe'u içeren kıvrımlı romanının sadece ünlü ve ünlü adaptasyonu. Chandler'ın temel hikayesi, Bogart ve Lauren Bacall arasındaki eşsiz cinsel imalar ve Hawks'ın medyumdaki ustalığı, Hawks'ın “sağa dönüş sinyali için elini tutar, sonra sola alır” Amerikan klasiği için birleşir.

Çift Tazminat
James M Cain romanından ve gergin yönü ve Wilder ve Raymond Chandler'ın ışıltılı bir senaryosunu içeren Double Indemnity, gelecek yıllarda bu tarz için standardı belirledi. Fred MacMurray zekice bu dönüm filmi tipine karşı döküm olarak kendini beğenmiş sigorta satıcısı özeti femme fatale Barbara Stanwyck tarafından baştan (asla daha iyi) kocasını öldürme içine.

Browse more videos

Browse more videos