2 years ago

Tüm Zamanların En İyi Fantezi Filmleri

Meraklı Kedi
Tüm Zamanların En İyi Fantezi Filmleri

https://art.tn/view/2834/tr/tüm_zamanların_en_İyi_fantezi_filmleri/

Fantezi her zaman Hollywood'a gitmek olmuştur, ve iyi bir nedenle. İlginç dünyalar ve fantastik karakterler yaratmak, kitlelere sağladığı yüksek kaçış seviyesine küçük bir kısmı sayesinde bir ton çekiciliğe sahiptir. Bu listeye girmeyi başarabilmek için hikayeye eklenen bir çeşit büyülü unsur olmalı ya da sadece film için yaratılan tamamen yeni bir dünya. Sadece gerçekliğimizin alternatif bir versiyonu olamaz.

Pan'ın Labirenti
Guillermo del Toro'nun ilham kaynağı 2006 filmi bazen radarın altında uçan filmdir, ancak karanlık fantezi filminin bir saati ve neden bir kült klasiği olduğunu anlarsınız. 1944'te Nazi işgali altındaki İspanya'da geçen ana hikaye, bir labirentin fantastik unsurlarına kendi macerası sonunda savaşın ve kötü adamların yıkıcı etkilerine ışık tutan genç bir kız olan Ofelia'daki merkezler. - Justin Kirkland

Narnia Günlükleri
C.S. Lewis'in romanlarına dayanan film serisi, İkinci Dünya Savaşı sırasında saklanma evine gönderilen ve Narnia ülkesine giden büyülü bir gardırop keşfeden dört kardeşin maceralarını takip ediyor. Yaratıklarla ve konuşan hayvanlarla arkadaş oldukları ve Narnia'yı kötü bir cadının kuralından kurtarmak için savaşa katıldıkları mistik bir topraktır. - LK

Harry Potter
J.K. Rowling kendi mirasını sağlam bir şekilde yok etmiş olsa da, hayran lejyonları günümüz bağnazlığının Harry Potter serisinin büyüsünü mahvetmesine izin vermeyecektir. Kitaplar bir nesli ele geçirdikten sonra, bu film serisi geniş büyücü dünyasını görselleştirmeyi başardı. Sihirli ekranda milyonlarca hayranın hayal ettiği gibi var. Döküm açık ve filmler karakterler ve kaynak malzeme gibi karmaşıklık ve kapsam içinde büyür.

Jumanji
Hiçbir şey rehberiniz olarak Robin Williams ile bir masa oyunu içinde bir gezi gibi çocukluk macerası diyor. Bir çift kardeş, doğaüstü bir masa oyunu oynamaya başlayarak yanlışlıkla bir pandora kutusunu açtığında, önceki oyuncunun üzerine koyduğu laneti tersine çevirmek için oyunu bitirmek için mücadele ederler.
Bonus: Orijinalinden hoşlanıyorsanız Rock ve Jack Black'in oynadığı bir revamp da çok keyifli.

Edward Makas Elleri
Çoğu yönetmen çocukluğundan esinlenilen bir film oluşturduğunda, insan kahramanı olan tipik bir yaş gelişi bekleyebilir. Ama yönetmen Tim Burton olduğunda bu değişir. Ve sonuç, Tim Burton kanonunun geri kalanı gibi yüzeyinde rahatsız edici ve özünde hareket ediyor. Johnny Depp, yapay insansı Edward Scissorhands rolünü oynar. Tahmin edebileceğiniz gibi eller için makası vardır. Edward'ın insan samimiyetine fiziksel barikatı, bekçilerinin kızına aşık olmakla daha da kötüleştiğinde, gelişimi garip bir şekilde güzel yollarla çözülür.

Yüzüklerin Efendisi
Eski Çin'deki dövüş sanatçılarının fantastik hikayelerini örten bir Çin hikaye anlatımı türü olan bu uluslararası sevilen wuxia filmi, hem arsa hem de muhteşem savaş sahneleri için fantezi kanonunda zamansız bir klasik haline geldi. 19. yüzyıl Çin'inde geçen usta bir kılıç ustası sevgilisiyle olmak için savaş hayatından vazgeçmeye karar verir ve Yeşil Kader Kılıcını yakın bir arkadaşına miras bırakmaktadır. Ancak, teslimat gizlenmiş bir hırsız tarafından ele geçirildiğinde, kader birçok ölümcül yörüngeye ve yerçekimine meydan okuyan düelloya dönüşür.

Browse more videos

Browse more videos