Ara
Kitaplık
Oturum açın
Tam ekran izle
geçen yıl

Son Dakika! Erdoğan'a Menderes benzetmesi yapan CHP'li Altay hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı

Haberler.com
Haberler.com
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Menderes benzetmesi yapan CHP Grup Başkanvekili Engin Altay hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. Cumhurbaşkanı da bugün "Be ahlaksız be edepsiz, biz bu yola kefenimizi giyerek çıktık. Biz ölümden korkmadık" dediği Altay hakkında suç duyurusunda bulundu.
Katıldığı bir programda Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik açıklamalarda bulunan CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, başta Cumhurbaşkanı olmak üzere siyasilerin tepkisini çekmişti. "SONU BENZEMESİN MENDERES'E"Erdoğan için "Rahmetli Menderes de bir dönem bu dinci odaklara pek yüz vermişti, taviz vermişti. Ve onlar o kadar ileri gitmişlerdi ki Menderes'ten aldığı güçle, yüzle. Menderes sonra ne yapmak zorunda kaldı? Atatürk'ü koruma kanunu yapmak zorunda kaldı. Umarım Erdoğan'ın da sonu benzemesin Menderes'e" ifadelerini kullanan Altay hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı "tehdit" suçundan soruşturma başlattı.

https://www.haberler.com/video/son-dakika-cumhurbaskani-erdogan-a-menderes-14081094-videosu/

Daha fazla videoya gözat

Daha fazla videoya gözat