Ara
Kitaplık
Oturum açın
Tam ekran izle
7 ay önce

Kadın Döner Ustası Parmakları Yediriyor

İhlas Haber Ajansı
İhlas Haber Ajansı
Samsun’un Bafra ilçesinde 47 yaşındaki Şerife Yelken’in yaptığı döner, lezzetiyle adeta parmakları yediriyor.
İhlas Haber Ajansı YouTube Kanalına Abone Olmak İçin:

Yıllarca restoranlarda çalışan Şerife Yelken, döner ustalarını izleyerek öğrendiği döner kesme sayesinde şimdi kendi işinin patronu oldu. Eşi ile birlikte açtıkları iş yerinde pandemi dolayısıyla döner ustaları ile yolları ayırmak zorunda kalan Şerife Yelken, Bafra’da tek kadın döner ustası olarak fark oluşturuyor.
Yıllarca restoranlarda çalıştığını söyleyen Şerife Yelken, “Şimdi kendi işimizi kurduk. Şu an döner üzerine çalışıyoruz. Pandemiden dolayı usta çalıştıramadığımız için eşimle beraber kendimiz yapmaya karar verdik. Olumsuz olarak bir şey görmedik. Olumlu olarak çok şey görüyoruz. Bayan olduğumuz için insanlar temizlik konusunda daha çok güveniyor, gören döner siparişi veriyor. Hijyene daha fazla dikkat ediyoruz. Zaten eşim ve bir bayanla çalışıyoruz. Şu an mutluyuz ve çok güzel gidiyor" dedi.
Şerife Yelken’in kocası 48 yaşındaki Fedai Yılmaz Yelken de "Turizm mezunuyum, daha önce Antalya’da 10 sene kadar çalıştım. Daha sonra memleketimize geldik. Farklı yerlerde hizmet verdik. En büyük destekçim eşimle birlikte burayı kurduk. Pamdemi dolayısıyla işler zora düştü. Ustamızla yolları ayırmak zorunda kaldık. Eşimle birlikte bu işi öğrendik. Eşim döner ocağının başında tavuğun her türlü işlemesini kendisi yapıyor. Açmasını, dizmesini, kesmesini, pazarlamasını her şey eşime ait, ben de servis işini yapıyorum. Yanımızda bir tane kızımız var. O da bize yardımcı oluyor" diye konuştu.
dönerustası #kadındönerustası #haber #sondakika #gündem

================================

İhlas Haber Ajansı Resmi Web Sitesi


İhlas Haber Ajansı Sosyal Medya Adresleri

İhlas Haber Ajansı hakkında


İhlas Haber Ajansı’na ulaşmak için

Daha fazla videoya gözat

Daha fazla videoya gözat