3 yıl önce

Taşıt kredisi kampanyaları ikinci el piyasasına 'can suyu' olacak

TV Haber - Program
Taşıt kredisi kampanyaları ikinci el piyasasına 'can suyu' olacak

Kamu bankalarının yeni tip koronavirüsle mücadelede normalleşme sürecine geçiş ve sosyal hayatın canlanması için açıkladığı "taşıt kredisi" paketleri, ikinci el araç satışlarına hareket getirdi.

Taşıt kredisi başvuruları araştırılan konular arasında yer alıyor. Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank taşıt kredisi faiz oranları ile ilgili geçtiğimiz günlerde açıklama yapıldı. Yerli üretim yapan anlaşmalı firmalardan sıfır kilometre binek araç (motosiklet dahil) veya ticari araç satın alacak vatandaşlara 0.49-0.69 faiz oranı ile taşıt kredisi imkânı sunulacak. Başvurular 5 Haziran’dan itibaren şubelerden yapılacak.

TAŞIT KREDİSİ BAŞVURULARI NASIL YAPILIR?
İkinci el ve sıfır taşıtlar için avantajlı kredi paketleri açıklandı. Yeni araç almak ya da otomobilini değiştirmek isteyenler taşıt kredisi için 5 Haziran’dan itibaren artık bankalara giderek kredi başvurularını gerçekleştirebilecekler.

Kamu bankaları tarafından verilecek kredilerde ilk 6 ay geri ödemesiz olacak.

Yerli üretim yapan anlaşmalı firmalardan sıfır km binek araç (motosiklet dahil) veya ticari araç satın alacak bireysel/kurumsal müşterilerimize firmalar ile yapılan anlaşmalar bazında değişmek üzere aylık %0,49 - %0,69 faiz oranı ile taşıt kredisi imkanı sunulacak.

2. El Taşıt Kredisi
İkinci el binek araç (motosiklet dahil) veya ticari araç satın alacak bireysel/kurumsal müşterilerimize %0,82 faiz oranı ile taşıt kredisi imkanı sunulacak. Azami 6 Ay Ödemesiz toplam azami 60 Ay Vadeli 2. El Binek Otomobil ve Ticari Taşıt Kredilerinde azami limit 150 Bin TL olacak.

Kredi tutarı kasko değeri üzerinden özkaynak/yabancı kaynak üzerinden hesaplanacak olup, 7 yaşa kadar olan taşıtlar kredilendirilecek.

50 bin liralık 6 ay geri ödemesiz 60 ay vadeli binek otomobil kredisi için aylık bin 253 lira taksit ödemesi yapılacak.

Daha fazla videoya gözat

Daha fazla videoya gözat