Ara
Kitaplık
Oturum açın
Tam ekran izle
2 yıl önce

Doğu'daki 4 ilde kar nedeniyle 144 yerleşim biriminin yolu ulaşıma kapandı - BİTLİS

beyazgazete
beyazgazete
- Ahlat'da kar görüntüsü - Karla kaplanan araçlar ve ağaçlar - Vatandaşla röportaj - Bitlis 'te kar görüntüsü - Karlı yolda araç geçişleriDoğu'daki 4 ilde kar nedeniyle 144 yerleşim biriminin yolu ulaşıma kapandıVAN (AA) - Van, Muş, Bitlis ve Hakkari'de etkili olan kar nedeniyle 144 yerleşim birimine ulaşım sağlanamıyor.Van'ın yüksek kesimlerinde etkisini sürdüren kar ve tipi nedeniyle Bahçesaray, Başkale ve Gürpınar ilçelerinde 13 mahalle ve 18 mezra yolu ulaşıma kapandı.Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Daire Başkanlığı karla mücadele ekipleri, kapalı yolları açmak için çalışma başlattı.Öte yandan Bahçesaray ilçesinin Çatbayır Mahallesi'nde heyelan meydana geldi. Toprak ve kaya parçalarının düştüğü yolu açmak için çalışma gerçekleştiriliyor. - MuşMuş İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür, yaptığı açıklamada, kentte kar nedeniyle 5 köy yoluna ulaşım sağlanamadığını söyledi.

Kapalı yolların açılması için çalışma yürüttüklerini belirten Yentür, acil durumlar için ekiplerin hazır bekletildiğini belirtti.
Kar yağışının ardından beyaza bürünen kentte sürücüler de ilerlemekte güçlük çekti. - Bitlis Bitlis 'te kar ve tipi nedeniyle 79 yerleşim birimine ulaşım gerçekleştirilemiyor.İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürü Ümit Kurtkan, kent ve ilçelerinde 79 köy yolunun ulaşıma kapandığını ifade etti.
Vatandaşlar, ev ve iş yerlerinin önününde biriken karları temizledi.Belediye ekipleri, cadde ve sokaklarda karla mücadele çalışmasını yürüttü.Ahlat ilçesinde de aralıklarla etkili olan kar kenti beyaza bürüdü. Kar yağışıyla birlikte güzel görüntüler oluştu.

http://beyazgazete.com/video/webtv/guncel-1/dogu-daki-4-ilde-kar-nedeniyle-144-yerlesim-biriminin-yolu-ulasima-kapandi-bitlis-812919.html

Daha fazla videoya gözat

Daha fazla videoya gözat