ΠΑΟΚ 3-2 Ολυμπιακός - Πλήρη Στιγμιότυπα 04.03.20 [HD]

• 4 years ago

Με τo καλησπέρα ο Ολυμπιακός άνοιξε το σκορ. Με μια ακόμη ασίστ ο Βαλμπουενά σέρβιρε την μπάλα στο κεφάλι του Χασάν για το 0-1 στο 3ο λεπτό. Οι «ερυθρόλευκοι» έφτασαν στο 0-2 με τον ίδιο τρόπο, αλλά διαφορετικούς πρωταγωνιστές. Σέντρα ο Τσιμίκας, προβολή ο Γκιγίερμε και αυτογκόλ ο Ελ Καντουρί.

Μέσα σε δύο λεπτά (10’-12’) ο Δικέφαλος όμως έφερε τα πάνω-κάτω. Πρώτα με τον Πέλκα (1-2) και ακολούθως με το εντυπωσιακό γκολ του Μίσιτς (2-2).

Ο Ολυμπιακός απείλησε με τα σουτ του Καμαρά και του Γκιγιέρμε και άγγιξε το 2-3 με την κεφαλιά του ανενόχλητου Σισέ (45’) προτού οι δύο ομάδες οδηγηθούν στα αποδυτήρια.

Το Β’ μέρος ξεκίνησε με νέα μεγάλη χαμένη ευκαιρία του Σισέ (50’) και στο 53’ με την κεφαλιά του Γκιγιέρμε που έστειλε την μπάλα στο δοκάρι της εστίας του Πασχαλάκη. Η απάντηση των γηπεδούχων ήρθε με το πλασέ του Άκπομ (66’) και το πέναλτι που κέρδισε στο χέρι του Σεμέδο (68’) και μετέτρεψε σε γκολ ο Δημήτρης Πέλκας για το 3-2!

Ο ΠΑΟΚ παρότι έμεινε με δέκα παίκτες στο 84’, μετά την αποβολή του Γιαννούλη, κατόρθωσε και κράτησε τη νίκη ως το φινάλε.

ΠΑΟΚ (Αμπέλ Φερέιρα): Πασχαλάκης, Μάτος, Ίνγκασον, Μιχάι, Γιαννούλης, Μίσιτς, Μαουρίσιο, Πέλκας (81’ Ροντρίγκο), Ελ Καντουρί (79’ Λημνιός), Μπίσεσβαρ (89’ Εσίτι), Άκπομ.

Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Τζολάκης, Ομάρ (70’ Γκασπάρ), Σισέ, Σεμέδο, Τσιμίκας, Μπουχαλάκης, Γκιγιέρμε, Καμαρά (86’ Ελ Αραμπί), Μασούρας (77’ Ραντζέλοβιτς), Βαλμπουενά, Χασάν.