3 yıl önce

Güneş Yakartepe Piyano-Tar Düeti. MACAR DANSI Brahms Hungarian Dance, Klasik Batı Müziği Dansları-Avrupa Oyun Havası. Piano Konseri

Macar Dansı (Hungarian Dance) Brahms Nr.1 Allegro, Eserini, Genç Piyanist Güneş Piyano ile Çaldı ve Tar Güzel Melodisi ile ona Eşlik Etti.
Piyano: Güneş Yakartepe,
Klasik Batı Müziği Dansları Macar Folklör Müziklerini Piyano ve Tar ile Nasıl Bulacaksınız?
Eser: Macaristan Halk Dans Müzikleri
Müzik türü: Macaristan Halk Dansı Ezgisi. Macar Folklor Müziği. Macar Halk Oyunları.
Besteci: Johannes Brahms
Mekan: Turing Konser Salonu Seyrantepe Tesisleri, İstanbul. Konser Ücretsizdir.
Konser Repertuvarı: Osmanlı ve Klasik Batı Müziği, Türk, Pop, Sanat ve Halk Müziği, Film ve Caz Müzikleri, Klasik Saz Eserleri, Yeni Besteler
Genç Piyanist Etkinlikleri No:88
Piyano Tuşlarından Farklı Ezgiler Piyano Resitalinde Piyanist Enstrümantal olarak Akustik Kuyruklu Piyano ile çaldı.ve Tar Bazı Parçalarda Ona Eşlik Etti.
Ayrıca Klasik’ten Pop Müziğe Geniş Bir Yelpazede Hazırladığı Repertuvarla İzleyicilere Çok Renkli Bir Müzik Ziyafeti Sundu.
Turing Egitim ve Konserleri Serisi: 6
Mekan:TURİNG Seyrantepe Tesisleri, İstanbul.
Piyanist Güneş , Solo Piyano ve Piyano-Tar Konser Etkinliğinde. Klasik Batı Müziğinden, Türk Musikisine Geniş Bir Yelpazede Hazırladığı Repertuvarla İzleyicilere Çok Renkli Bir Müzik Konseri Sundu. Mini Bir Piyano resitali verdi.
En Güzel ve beğenilen Macar Halk Oyunları Dans Müziğini çok seveceksiniz.
Macar Dansı (Hungarian Dance) j. Brahms Hakkında Önemli Bilgiler
Macar Dansları Johannes Brahms tarafından bestelenmiş 21 dans müziğini barındıran eser. Yazımı 1880 yılında tamamlanmıştır.
Macar Dansları (Almanca: Ungarische Tänze) Johannes Brahms tarafından bestelenmiş 21 dans müziğini barındıran eser. Yazımı 1880 yılında tamamlanmıştır.. Beste tarihi: 1873
Bestekar: Johannes Brahms
Döneminde tanınmış bir kemancı olan 19 yaşındaki Macar Eduard Reményi'yle tanışan Brahms, Reményi'nin Almanya yolculuğuna katılmış ve ondan bu eserlerde kullanacağı Çigan müziğine ait pek çok ritim ve ezgi öğrenmiştir.
Yirmi bir dansın ilk altısı 1867 yılında bir editöre verilmiş, ancak reddedilmiştir. İlk on dans, dört el piyano için yazılmış ve 1869'da basılmıştır. Geri kalanları 1880 yılında yayınlanmıştır.
Bu eserlerin birçok transkripsiyonu bulunmaktadır. Sadece birinci, üçüncü ve onuncu dans Brahms tarafından orkestraya uyarlanmıştır (1885). Alman besteci Albert Parlow on birinci, on ikinci, on üçüncü, on dördüncü, on beşinci ve on altıncı dansı; Çek besteci Antonín Dvořák ise son beş dansı orkestra için düzenlemiştir. Diğer danslar İsveçli besteci Johan Andreas Hallén (ikinci), Rus besteci Paul Juon (dördüncü), Martin Schmeling (beşinci, altıncı, yedinci) ve Hans Gál (sekizinci, dokuzuncu) tarafından orkestraya uyarlanmıştır. Eserlerin yayınlanmasından bir süre sonra ilk on dans Brahms tarafından solo piyanoya uyarlanmıştır.[ Brahms'ın arkadaşı Joseph Joachim ise ilk on dansı piyano ve keman için düzenlemiştir.
Genç Piyanist Güneş GGYY Müzisyen Genc Harika Piano Piyanolar Müzik Nota Düzenleme Pianist Türkü Şarkı Türk Halk Klasik Müziği

Daha fazla videoya gözat

Daha fazla videoya gözat