Ara
Kitaplık
Oturum açın
Tam ekran izle
2 yıl önce

Lösemi hastası çocuklar için ilmik attılar - BİTLİS

beyazgazete
beyazgazete
- Bitlis Aile Destek Merkezi binası - Lösemili çocuklar için örgü bebek ören Bitlis li kadınların görüntüsü - Bitlis Eren Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü ve aynı zamanda "Bir Sevgi Bir İlmek" projesi koordinatörü Öğr. Gör. Esra Dursun'un açıklamaları - Bitlis Aile Destek Merkezi'nde usta öğretici Nafiye Nur Dalkıran'ın konuşmaları - Detay görüntülerLösemi hastası çocuklar için ilmik attılarBİTLİS (AA) - Bitlis 'te üniversite tarafından başlatılan "Bir Sevgi Bir İlmek" projesi kapsamında kadınlar, lösemi hastası çocuklara verilmek üzere bebek örmeye başladı.
Bitlis Eren Üniversitesi (BEÜ) Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (BESEM) tarafından, lösemi hastası çocuklara destek amacıyla proje çalışması başlatıldı.Projeye katkıda bulunmak isteyen Bitlis Aile Destek Merkezi'ndeki usta öğreticiler ile kursiyerler, çocuklar için ip ve tığla bebek örüyor.BEÜ Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (BESEM) Müdürü ve projenin koordinatörü Öğr. Gör. Esra Dursun, yaptığı açıklamada, Bitlis li kadınların projeye gönüllü destek verdiğini söyledi.

Dursun, löseminin tedavisinde moral faktörünün önemine işaret ederek, "Bu nedenle çocuklara moral, destek ve can yoldaşı olabilmek için bu projeyi başlatma gereği duyduk." dedi.
Usta öğretici Nafiye Nur Dalkıran ise projeyi duyar duymaz dahil olmak isteğini anlatarak, "Kurum bünyesinde iplerimizi aldık ve çocuklarımıza plastik olmayan örgü bebeklerimizi örmeye başladık. Burada 25 kursiyerimiz var ve her biri kanserli çocuklarımız için 5 bebek öreceğini söyledi.

" diye konuştu.
Kursiyer Goncagül Köle de sürekli dua ettikleri lösemi hastası çocuklara faydalı olabilmek için projeye dahil olduğunu dile getirdi.Proje kapsamında üretilecek bebeklerin üniversite tarafından il genelindeki lösemi hastası çocuklara hediye edileceği öğrenildi.

http://beyazgazete.com/video/webtv/guncel-1/losemi-hastasi-cocuklar-icin-ilmik-attilar-bitlis-708702.html

Daha fazla videoya gözat

Daha fazla videoya gözat