Ara
Kitaplık
Oturum açın
Tam ekran izle
2 yıl önce

Bergama'da otizm farkındalık etkinliği - İZMİR

beyazgazete
beyazgazete
- Katılımcıların toplanması - Katılımcıların ''otizmi farket'' yazılı tişörtler giymesi - Kültür merkezi önünden yürüyüşe başlanması - Pınar Güvenkaya'nın konuşmasıBergama'da otizm farkındalık etkinliğiİZMİR (AA) - Bergama ilçesinde otizmde farkındalık yürüyüşü düzenlendi.
Selçukbey İlkokulu tarafından gerçekleştirilen etkinliğe öğrenci, öğretmen ve velilerin yanı sıra Bergama Yörük Kadınları Derneği üyeleri de katıldı.
Otizmli bireylere destek amacıyla Bergama Kültür Merkezi önünde toplanan grup, daha sonra Cumhuriyet Meydanı'na kadar yürüdü."Otizmi fark et bizimle yürü" yazılı tişörtler giyen öğrenciler, "Otizmin farkındayız, onların yanındayız" yazılı pankart da taşıdı.Bergama Selçukbey İlkokulu Sınıf Öğretmeni Pınar Güvenkaya, otizmde erken tanı ve eğitimin büyük önem taşıdığını söyledi.

Otizmli bireylerin birçok konuda yasal düzenlemeye ve desteğe ihtiyaç duyduğunu vurgulayan Güvenkaya, "Yetişkinlik çağına ulaşmış otizmli gençlerin topluma kazandırılması, bakım hizmetlerine ihtiyaç duymayacak olması, hatta üretime katılabilmesi devletimizin üzerindeki maddi ve manevi yükün de giderek azalması anlamına gelmektedir." diye konuştu.
Etkinlikte, Bergama Folklor Eğitim Merkezi tarafından halk oyunları gösterisi yapıldı.

http://beyazgazete.com/video/webtv/guncel-1/bergama-da-otizm-farkindalik-etkinligi-izmir-700764.html

Daha fazla videoya gözat

Daha fazla videoya gözat