4 yıl önce

Medipol Başakşehir'in deneyimli kalecisi Mert Günok - İSTANBUL

beyazgazete
beyazgazete
- Medipol Başakşehir'in deneyimli kalecisi Mert Günok'un açıklamaları - Turuncu - lacivertli ekibin kalecisi Mert Günok:"Sezon sonunda olmak istediğimiz yerdeyiz. Önümüzde Evkur Yeni Malatyaspor maçı var. Rakibimiz de bizim gibi ligin en az gol yiyen takımlarından biri. Güzel bir karşılaşma olacağını düşünüyorum"İSTANBUL (AA) - Medipol Başakşehir'in deneyimli kalecisi Mert Günok sezon sonunda şampiyonluk istediklerini söyledi.

- Mert Günok: "Sezon sonunda olmak istediğimiz yerdeyiz"Medipol Başakşehir'in deneyimli kalecisi Mert Günok sezon sonunda şampiyonluk istediklerini söyledi.

Süper Lig'de 6. hafta itibarıyla lider olduklarını hatırlatan Mert, "Sezon sonunda olmak istediğimiz yerdeyiz. Önümüzde Evkur Yeni Malatyaspor maçı var. Rakibimiz de bizim gibi ligin en az gol yiyen takımlarından biri. Güzel bir karşılaşma olacağını düşünüyorum. Galip gelerek yolumuza devam etmek istiyoruz." diye konuştu.
Ligin en az gol yiyen takımı olduklarına değinen 29 yaşındaki file bekçisi, "Takım olarak defans ve hücum yapıyoruz. Takım savunması anlamında iyi işler yaptığımız için bu sene az gol yiyerek lige başladık. Bunun sonuna kadar sürmesi için elimizden geleni yapacağız." ifadelerini kullandı.Mert Günok, hedefinin yeniden A Milli Takım'a seçilmek olduğunu vurgulayarak, "Daha önce milli takıma seçildiğim zamanlar oldu. Sürekli oynadığım bir dönemdeyim. İyi bir performans gösterdiğim takdirde yeniden milli takıma seçileceğimi düşünüyorum. Takdir hocalarımızın." şeklinde görüş belirtti.
Mert, A Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu'nun "Türkiye'de kaleci yok." ifadesinin hatırlatılması üzerine, "O cümlenin gelişigüzel söylendiğini düşünüyorum. Manasının gerçek anlamda olduğunu düşünmüyorum. Türkiye'de çok değerli kaleciler var. 'Türkiye'de kaleci yok.' dersem arkadaşlarıma da kendime de saygısızlık etmiş olurum. Çok iyi performans sergileyen arkadaşlarım var. Kim hak ediyorsa onun çağrılacağını düşünüyorum." diyerek sözlerini tamamladı.

http://beyazgazete.com/video/webtv/spor-4/medipol-basaksehir-in-deneyimli-kalecisi-mert-gunok-istanbul-600954.html

Daha fazla videoya gözat

Daha fazla videoya gözat