Ara
Kitaplık
Oturum açın
Tam ekran izle
4 yıl önce

Asgari ücretle çalışan garson, bulduğu kurbanlık parasını sahibine teslim etti, ödülü kaptı

beyazgazete
beyazgazete
Parayı kaybeden Kadir Yıldız ile röp.
-Parayı bulan Garson özgür Kahraman ile röp.
-Kuleden görüntü
-Garsonun çay ve meşrubat servis etmesi

( ANTALYA )- Çalışarak iki ayda kazanabileceği parayı hiç düşünmeden alıp kafe sahibine verdi ANTALYA

- Antalya’nın Kumluca İlçesinde asker emeklisi olan ve aktarlık yapan Kadir Yıldız’ın (51) kaybettiği kurbanlık parasını bulan garson Özgür Kahraman (22) bulduğu parayı sahibine teslim etti.Paranın sahibi garsonu 200 TL ile ödüllendirdi. Kumluca Belediyesi Kale Kule Cafe İşletmesinde çalışan Özgür Kahraman dün akşam 23 30 sıralarında çalıştığı Kumluca Belediyesine ait Cafe de masanın altında bir miktar para buldu. Bulduğu parayı işletme yetkililerine teslim etti. Edinilen biliye göre Kadir Yıldız bulunduğu yerde elektrikler kesik olduğu için hem çocukları ile vakit geçirmek hem de bir şeyler yiyip içmek için Kumluca Belediyesine ait Kale Kule Cafe işletmesine geldi. Ailesi ile birlikte bir süre çay ve meşrubat içtikten sonra cafeden ayrıldı. Kadir Yıldız, üzerindeki kapri pantolonun cebindeki parayı oturduğu yerde düşürdü. Kadir Yıldız sabah uyanınca parasının olmadığını fark etti. Yıldız parasını nerede düşürdüğünü bilemeyince araştırmaya başladı.
Önce Kumluca Belediyesi Halkla İlişkiler Bürosuna giderek para kaybettiğini, bu tür bir haber gelirse kendisine telefonla haber verilmesini istedi. Kadir Yıldız'a iş yerindeyken Kumluca Belediyesinden parasının bulunduğu haberi geldi ve parasını belediyeye ait Kale Kule Cafe İşletmesinde alabileceği söylendi. Parasının bulunmasına sevinen Kadir Yıldız parayı bulan Özgür Kahraman’a teşekkür ederek 200 TL ile ödüllendirdi. Kadir Yıldız; “ Normal zamanlarda cebimde nakit para bulundurmazdım. Bir arkadaşımın ve kendimin kurbanlık parasını hafta sonuna girdiğimiz için yanıma aldım. Asgari ücretle çalışan, 2 ayda kazanacağı parayı bir anda bulan Özgür, bulduğu parayı bulup İşletme Müdürü Süleyman Şenol’a teslim etmiş. Her ikisine de teşekkür ederim. Parayı bulamazsak başka bir para bulup kurbanımızı öyle kesebilecektik. Çok duygulandım” dedi.
Özgür Kahraman ise; Bulduğum parayı haram olduğu için kullanamazdım. Ben insanlık görevimi yaptım” dedi.


http://beyazgazete.com/video/webtv/guncel-1/asgari-ucretle-calisan-garson-buldugu-kurbanlik-parasini-sahibine-teslim-etti-odulu-kapti-583952.html

Daha fazla videoya gözat

Daha fazla videoya gözat