Ara
Kitaplık
Oturum açın
Tam ekran izle
3 yıl önce|1 görüntüleme

- Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Şehit Yakınları Ve Gazilerle Buluştu

beyazgazete
beyazgazete
Erbaş'ın konuşması, şehit yakınları,

( MEKKE ) - Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, şehit yakınları ve gazilerle buluştu MEKKE

- Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş şehit yakınları ve gazilerle bir araya geldi. Diyanet İşleri Başkan Erbaş, bu yıl ilk kez kur'aya girmeden özel kontenjanla hac imkanı bulan şehit yakınları ve gazilerle Mekke'de bir araya geldi. Buluşma programında konuşan Erbaş, İslam tarihindeki Mekke şehitleri ile ilgili de bilgi vererek, "Şehitlik, peygamberlikten sonra İslam'da bir insana verilen en yüksek rütbedir. Hepiniz şehit yakınısınız. sizin şehitleriniz bizim şehitlerimiz, sizin çocuklarınız bizim çocuklarımızdır. İslam kılıçla yayılmıştır. Ama İslam'ın kılıcı, her zaman zalim karşısında kalkmış, mazlumun yanında yer almıştır. İslam gönülleri fetih ederek, yayılmıştır. Toprakları fetih ederek değil. Mü'min, Müslüman olmasa Allah muhafaza isyankar olabiliriz. Vatan, bayrak, ezan, namus bilinci olmasa isyankar olabilir insan. Bizler de sabır ediyoruz Elhamdülillah. Böyle bir yüce dinin hac farizasını huşu içerisinde yerine getirme şansı bulduğumuz için ne kadar şükür etsek azdır" diye konuştu.
"Mekke-i Mükerreme'ye hoş geldiniz" pankartları ile karşılanan şehit yakınları ve gaziler, Erbaş'ın kutsal topraklarda yaptığı dualara da hep birlikte "amin" dedi.


http://beyazgazete.com/video/webtv/guncel-1/diyanet-isleri-baskani-erbas-sehit-yakinlari-ve-gazilerle-bulustu-583888.html

Daha fazla videoya gözat

Daha fazla videoya gözat