LASK Linz-Beşiktaş maçına doğru - Güneş ve Babel - LİNZ

  • 6 yıl önce
- Teknik Direktör Şenol Güneş basın toplantısı LASK Linz - Beşiktaş maçına doğru - Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş:"Yarın kazanmak için sahaya çıkacağız" - "Takım olarak genel prensibimiz belli. Kazanan bir takım yaratmak. Felsefemiz kazanmak üzerine. Kazanmayı da güzel futbolla yapmak istiyoruz" - "Kimin oynayacağını, oyuncuların çalışması, verimi, takıma katkısı belirliyor"LİNZ (AA) - UEFA Avrupa Ligi 3. ön eleme turu rövanş maçında yarın deplasmanda Avusturya temsilcisi LASK Linz ile karşılaşacak Beşiktaş'ın teknik direktörü Şenol Güneş, kazanmak için sahaya çıkacaklarını söyledi.

Şenol Güneş, Linz Stadı’nda Hollandalı futbolcu Ryan Babel ile düzenlediği basın toplantısında ilk maçta elde ettikleri 1 - 0’lık avantajlı skorla Linz’e geldiklerini anımsattı.Geçen hafta İstanbul’da yapılan karşılaşmayı daha farklı kazanabileceklerine işaret eden Güneş, "Burada oynayacağımız rakibe saygı duyuyoruz. Onlar da elinden gelen gayreti gösterdi. Koşan bir takım, disiplinli, kompakt oynayan bir takım. Yarın kazanmak için sahaya çıkacağız. İlk skordan bağımsız olarak iki tarafın da güzel futbol oynayacağını düşünüyorum. Umarım izleyenlerin de keyif alacağı bizim de kazanacağımız bir maç olur." değerlendirmesinde bulundu. - "Felsefemiz güzel futbolla kazanmak"Geliştirilmesi gereken noktaların neler olduğu yönündeki bir soru üzerine Güneş, herkesin hayatı boyunca değişim yaşadığını ifade ederek, "Gelişimin de ilk adımı o değişimle olur zaten. Futbol adına zaten değişim yapmamız gerekiyor. Burada oyuncu değişiklikleri oluyor. Rakiplere göre daha güçlü olmanız gerekiyor. Fizik, teknik, taktik, mental olarak daha güzel şeyler sunmak gerekiyor. Takım olarak genel prensibimiz belli. Kazanan bir takım yaratmak. Felsefemiz kazanmak üzerine. Kazanmayı da güzel futbolla yapmak istiyoruz." şeklinde konuştu.
Gol atabilmek için hücum etmeyi ama yeri geldiğinde de savunma yapmak gerektiğini vurgulayan Güneş, "Bu yıl o konuda biraz mesafe aldığımızı düşünüyorum. Yapmaya başladık ama yeterli değil. İyi bir hücum için topu kazanmak gerekiyor. Topun bizde olması gerekiyor. Geçişleri daha iyi yapmak gerekiyor. Takımın paylaşımının daha iyi olduğunu düşünüyorum ama daha henüz bu konuda yüzde yüz olduğumuzu söyleyemeyiz. Olduğumuz zaman siz de göreceksiniz." ifadelerini kullandı. - "Kimin oynayacağını, oyuncuların çalışması, verimi, takıma katkısı belirliyor"Oyunculardan en iyi şekilde faydalanmak istediğini söyleyen Güneş, şunları kaydetti:"Hiçbir ayrım yapmıyoruz. Onlara da söyledim. Bütün oyuncular takımın bir parçası. Herkes en iyisini yapmalı. En iyisini yapıp takıma katkı yaptığında oynar. Diğeri onu geçebilmek için tabii ki bir rekabet yapacak ama bizim esas yarışımız rakiple. Hepsine ihtiyacımız var. Hatırlarsanız geldiği zaman Lens, Negredo, Medel sıkıntı yaşadı. Özellikle Şampiyonlar Ligi’nin en yoğun olduğu zamanda puan kayıplarımız oldu. Beşiktaş'ta tüm oyuncuların iyi oyuncular olduğunu söylüyorum. Kimin oynayacağını, oyuncuların çalışması, verimi, takıma katkısı belirliyor."Güneş, sezonu erken açmanın avantaj mı yoksa dezavantaj mı olduğu yönündeki soruya da şöyle cevap verdi:"Sezon planlamasının 4 - 6 hafta sonrasında takımın genel durumunu görüyorsunuz. Bu yıl Dünya Kupası'nda oynayan ve izin yapan oyuncuların geç gelmesinden dolayı takımda bir değişim olacaktır. Önemli olan bunların form grafiklerini devam ettirmek. Öyle olacağını düşünüyorum. Rakiplere göre de fazla farkımız yok. Bir hafta farkımız var. Henüz takım tam oturmuş değil. Kimlerin oynayıp oynamayacağında giden gelenlere göre değişimler olabilir. Bu yıl da aramıza katılan oyuncuların katkısıyla daha iyi olacağımızı düşünüyorum. Bunu da zaman gösterecek. Sadece bizim iyi olmamız da gerekmiyor. Rakiplerin de ne olacağı önemli." - Babel: "Öz güvenimiz yüksek"Toplantıya katılan Hollandalı futbolcu Ryan Babel, yarın kendilerini zor bir maç beklediğini belirterek, "Öz güvenimiz yüksek. Son iki maçta aldığımız sonuçlarla öz güvenimiz yükseldi. Odaklanırsak iyi bir maç oynayacağımıza inanıyorum. Elbette hala daha geliştirebileceğimiz birçok alan var. Gidişat şu an olumlu. Bence bu yarına da yansıyacak." şeklinde konuştu.


http://beyazgazete.com/video/webtv/spor-4/lask-linz-besiktas-macina-dogru-gunes-ve-babel-linz-582677.html

Önerilen