Search
Library
Log in
Watch fullscreen
3 years ago

Patriarku Kiril mbërrin në Tiranë - News, Lajme - Vizion Plus

VizionPlusAlbania
VizionPlusAlbania
http://www.vizionplus.tv
https://facebook.com/VizionPlusTV
https://instagram.com/vizionplustelevizion
https://twitter.com/VizionPlusTV
Patriarku i Moskës e gjithë ruseve mbërriti mëngjesin e se shtunës ne Tiranë. Për here te pare një drejtues i kishës ruse viziton Shqipërinë ne një vizite tre ditore.Patriarku Kiril është pritur ne aeroport nga drejtuesit me te lart te kishës ortodokse autoqefale, ndërsa gjate pasdites se te shtunës është parashikuar dhe një meshe e shkurtër ne ambientet e katedrales ?Ngjallja e Krishtit? ne Tiranë.Me pas te dielën patriarku Kiril dhe kryepeshkopi Anasatas do te bashkëdrejtojnë meshën. Ndërsa ne mbrëmje, presidenti Meta ka parashikuar një darke ne nder te patriarkut Kiril ne ambientet e Pallatit te Brigadave. Te hënën kreu i kishës ruse do te takohet me presidentin Ilir Meta dhe kryeministrin Edi Rama.

Browse more videos

Browse more videos