Search
Library
Log in
Watch fullscreen
3 years ago

Gjonaj vizitë në burgun e të miturve në Kavajë - News, Lajme - Vizion Plus

VizionPlusAlbania
VizionPlusAlbania
http://www.vizionplus.tv
https://facebook.com/VizionPlusTV
https://instagram.com/vizionplustelevizion
https://twitter.com/VizionPlusTV
Ky është Arbeni, një nga shumë të miturit që vuajnë dënimin në burgun e Kavajës. Ai thotë se kushtet e vështira ekonomike në familje e detyruan të kryejë vjedhje, për shkak të të cilave sot ndodhet pas hekurave.Kohën në burg Arbeni e ka shfrytëzuar duke marrë pjesë në tre kurse profesionale.Këtë të premte Arbeni dhe shumë të mitur të tjerë të dënuar ishin pjesë e një aktiviteti me rastin e festave të fundvitit. Ministrja e drejtësisë Etilda Gjonaj, e cila vizitoi institucionin e riedukimit, tha se burgu duhet të jetë opsioni i fundit për këtë kategori.Aktiviteti sportive u organizua në bashkëpunim me gjimnazin ?Aleksandër Mosiu? të qytetit.

Browse more videos

Browse more videos