Ara
Kitaplık
Oturum açın
Tam ekran izle
3 yıl önce

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş: “Üst tarafta ittifak sütunu, alt tarafta ittifaka giren partilerin isimleri ve milletvekilleri adayları yer alacak”

beyazgazete
beyazgazete
Elitaş soru cevap

( ANKARA -ÖZEL) ANKARA

- AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, ”Üst tarafta ittifak sütunu, alt tarafta ittifaka giren partilerin isimleri ve milletvekilleri adayları yer alacak” dedi.
Elitaş, İHA’nın seçim pusulası ile ilgili sorusunu cevapladı. Elitaş, oy pusulasının nasıl olacağına dair, “Cumhurbaşkanı pusulasıyla milletvekili pusulası ayrı ayrı olacak. İttifak yapan partiler bu ittifaklarını oy pusulasına derc etmiş olcaklar. Üst tarafta ittifak sütunu, alt tarafta ittifaka giren partilerin isimleri ve milletvekilleri adayları yer alacak” dedi.
Cumhurbaşkanlığı seçiminde nasıl olacağına ilişkin olarak Elitaş, “Daha önce Cumhurbaşkanlığı seçiminde olduğu gibi fotoğraf ve isim olacak. 2014 yılında yaptığımız seçiminde oy pusulası nasılsa o. Burada iki seçim yapılıyor. Seçmen iki oy pusulasını sandık kurulundan alacak. Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili ilgili pusulayı. Girecek oy kabinine, oyunu verecek ve aynı zarfa koyacak” ifadelerini kullandı.

http://beyazgazete.com/video/webtv/siyaset-3/ak-parti-grup-baskanvekili-mustafa-elitas-ust-tarafta-ittifak-sutunu-alt-tarafta-ittifaka-giren-partilerin-isimleri-ve-milletvekilleri-adaylari-yer-alacak-527276.html

Daha fazla videoya gözat

Daha fazla videoya gözat