Ara
Kitaplık
Oturum açın
Tam ekran izle
4 yıl önce

İki demir doğrama ustası kendi imkanlarıyla otomatik halı yıkama makinesi üretti

beyazgazete
beyazgazete
Otomatik halı yıkama makinası genel görüntü
-Makina halı yıkama test edilirken
-Reşadiye Kaymakamı Berker Çırak makina hakkında bilgi alırken
-Cevdet Yakar röp.
-Osman Coşkun makinayı tanıtırken

( TOKAT ) TOKAT

- Tokat'tın Reşadiye ilçesinde iki demir doğrama ustası kendi imkanlarıyla otomatik halı yıkama makinesi üretti. Reşadiye ilçesinde Ata Küçük Sanayi Sitesi'nde demir doğrama dükkanlarında ustalık yapan Cevdet Yakar ile Osman Coşkun yaklaşık 2 ay süre içerisinde topladıkları malzemelerle otomatik halı yıkama makinesi yaptı. Ürettikleri makineyi satmayı hedeflediklerini belirten iki arkadaş amaçlarının seri üretim olduğunu söyledi.

Doğrama ustası Cevdet Yakar, "Sanayide otomatik halı yıkama makinesini kısıtlı imkanlar ile yaptık. İki ay gibi bir sürede imal ettik. Normalde bir ayda üretebileceğimiz bir makine ama malzeme sıkıntısı çektik. Seri üretim için devletten teşvik bekliyoruz. Şuanda biz kısıtlı imkanlar ile yaptık. Amacımız seri üretim yapmaktır" diye konuştu.
Otomatik halı yıkama makinesini yakından inceleyen Reşadiye Kaymakamı Berker Çırak ise Cevdet Yakar ve Osman Coşkun'u tebrik etti, çalışmalarında başarılar diledi.

http://beyazgazete.com/video/webtv/guncel-1/iki-demir-dograma-ustasi-kendi-imkanlariyla-otomatik-hali-yikama-makinesi-uretti-501685.html

Daha fazla videoya gözat

Daha fazla videoya gözat