Ara
Kitaplık
Oturum açın
Tam ekran izle
3 yıl önce|211 görüntülenme

Bıçaklı saldırıya maruz kalan Yahyalı Belediye Başkanı telekonferans aracılığıyla konuştu - KAYSERİ

beyazgazete
beyazgazete
- Belediye başkanı ve belediye personeline bıçaklı saldırı - Ziyaretçilerden görüntü - Telekonferanstan görüntü - Başkanın konuşmasıGÜNCELLEME 2 - Belediye başkanı ve belediye personeline bıçaklı saldırı - Kayseri 'de, Yahyalı Belediye Başkanı Öztürk ile belediye personeli saldırıda yaralandı - Başkan Öztürk'ün sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi - Öztürk, tedavi gördüğü yoğun bakım odasında kendini ziyarete gelen yakınlarıyla telekonferans aracılığıyla konuştuDETAY EKLENDİKAYSERİ (AA) - Kayseri 'nin Yahyalı ilçesinde Belediye Başkanı Esat Öztürk ile belediye personeli Sinan Sivritepe bıçaklı saldırı sonucu yaralandı.Seydili Mahallesi'ndeki bir araziden yol açılmasına karşı çıktığı öne sürülen Mehmet A. ile belediye ekipleri arasında tartışma çıktı. Belediye ekiplerinin yürüttüğü yol çalışmalarını kontrol için bölgeye giden Başkan Öztürk ile belediye personeli Sivritepe Mehmet A'nın bıçaklı saldırısı sonucu yaralandı.Yahyalı Devlet Hastanesi'nde ilk müdahaleleri yapılan yaralılardan Öztürk ambulans helikopterle, Sivritepe de ambulansla Kayseri 'ye sevk edildi.Vali Süleyman Kamçı, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Cahit Özden, İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli ile bazı ilçe belediye başkanları, tedavi gördüğü Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde Başkan Öztürk'ü ziyaret etti.Ziyaret sonrası Vali Kamçı gazetecilere yaptığı açıklamada, "Saat 8.50 gibi yol açma nedeniyle belediyenin kendi emlakı kendi malı üzerinden açacağı yolda bir vatandaş belediye başkanımızı ve yanında olan fen işleri personelini yaralamış. Belediye başkanı ambulans helikopterle Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne getirildi.
Dış kesi şeklinde olduğu için hayati tehlikesi yok. Ameliyata alınmayacak. 24 saat kadar gözlem altında tutulacak." dedi.
İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli de Öztürk'ün sağlık durumunun iyi olduğunu, gerekli kontrollerin yapıldığını kaydetti.
Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik ise "İki arkadaşımızın da hayati tehlikesi bulunmuyor. Belediye başkanlığı yapıyorsanız bu riskler her zaman mevcut. Önemli olan kamu yararına doğru bildiğini doğru işleri yapmaktır. Başkanım da belediyemizin kendi mülkü olan araziden yol açtığı için bu kötü niyetli şahsın saldırısına uğramış. Sıkıntılı bir durumu yok." ifadelerini kullandı. Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Yahyalı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü personeli Sinan Sivritepe'nin de tedavisi sürüyor.Bıçaklı saldırıyı gerçekleştiren Mehmet A'nın gözaltına alındığı olayla ilgili soruşturma devam ediyor.Bu arada, Başkan Öztürk, tedavi gördüğü yoğun bakımdan, kendini ziyarete gelen yakınlarıyla hastane binasındaki konferans salonuna kurulan telekonferans sistemi aracılığıyla konuştu.
Ziyaretine gelenlere ve sağlık ekibine teşekkür eden Öztürk, durumunun iyi olduğunu dile getirdi. Öztürk, yaralanan personeli Sivritepe'nin de acilen sağlığına kavuşmasını temenni etti.

http://beyazgazete.com/video/webtv/guncel-1/bicakli-saldiriya-maruz-kalan-yahyali-belediye-baskani-telekonferans-araciligiyla-konustu-kayseri-499248.html

Daha fazla videoya gözat

Daha fazla videoya gözat