Ara
Kitaplık
Oturum açın
Tam ekran izle
5 yıl önce

Sosyal Medyayı Ayağa Kaldıran Şahıs Yakalandı

İhlas Son Dakika
İhlas Son Dakika
Afganistan uyruklu Hüdaverdi Rozmuhammed (20) adlı şahsı aracına alıp ölümle tehdit edip parasını alan ve bunu görüntüye çekerek sosyal medyada paylaşan A.A (33) adlı şahıs Yalova Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekiplerinin başarılı çalışması ile yakalandı. Şahıs adliyeye sevk edilirken, "Şakaydı. Şaka yaptığım için çok pişmanım" dedi.

Geçtiğimiz gün sosyal medya paylaşım sitelerinde tepki çeken görüntülere Yalova duyarsız kalmadı. Sosyal medyada paylaşılan videoda; kimliği belirsiz kişi, aksanından mülteci olduğu anlaşılan çocuğa otomobilinde ‘Seni nasıl öldüreyim?’ diye tehdit etti. Görüntüyü çeken kişi ayrıca videoda çocuğa ‘Benim ülkemde ne arıyorsun?’, ‘20 lirayı ver seni öldürmeyeyim’, ‘Seni öldüreyim mi paranı mı alayım?’ gibi sözler sarf ederek tehditler savurdu.
Kimliği belirsiz kişi tarafından kayda alınan görüntüde, on binlerce sosyal medya kullanıcısı tarafından paylaşıldı. Bazı sosyal medya kullanıcıları da durumu cumhuriyet savcılıklarına bildirdi. Sosyal medya kullanıcıları ‘Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’, ‘yağma’, ‘tehdit’ ve ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve aşağılama’ suçlarının işlendiğini belirterek çocuğun ve şahsın bulunmasını talep etti. Sosyal medyadaki görüntüye Yalova Emniyet Müdürlüğü ile İl Göç İdaresi Müdürlüğü de duyarsız kalmadı. Yalova Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şubesi, yapılan titiz çalışma ile Yalova’nın Altınova İlçesi’nde Afgan uyruklu olduğu belirlenen çocukla birlikte 2 kişiyi gözaltına aldı.
Edinilen bilgiye göre, Yalova Emniyeti’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
“Görüntülerin Yalova ilimizde kayıt altına alındığının tespit edilmesi üzerine gece boyunca detaylı ve titiz bir çalışma yürütülmüştür. Yapılan çalışma ile A.A. isimli şahıs Altınova İlçesi’nde yakalanmıştır. Şahıslar, Asayiş Şube Müdürlüğümüze intikal ettirilmiş ve gerekli adli işlemler başlatılmıştır.”
Videoyu çektiği tespit edilen A.A. isimli şahıs ise ilk sorgulamasında videoyu şaka amaçlı çektiğini, Afgan uyruklu çocuğu ise Altınova İlçesi’ndeki büyükbaş hayvan çiftliğinde çalıştırdığını söyledi. Afgan uyruklu olduğu belirlenen çocuğun ise Türkiye’ye illegal girişte bulunduğunu kimliksiz ve pasaportsuz olduğunu söylediği öğrenildi.
Öte yandan görüntüye sosyal medyadan tepki yağmasının üzerine şahsın bir görüntü daha çektiği, burada da olayın şaka olduğunu belirttiği bildirildi. Şahıs Yalova Adliyesi’ne götürülürken ise pişman olduğunu ve olayın şaka olduğunu söyledi.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------
İhlas Son Dakika YouTube Kanalı Abone Olmak İçin


İhlas Son Dakika Web Sitesi


İhlas Son Dakika Sosyal Medya Adresleri

İhlas Son Dakika Haber Akışı

Daha fazla videoya gözat

Daha fazla videoya gözat