Парламентська криза у Польщі: президент готовий бути посередником

  • 8 years ago
У Варшаві в суботу тривали антиурядові протести проти планів обмежити доступ журналістів до головної будівлі парламенту.

Люди зібралися не лише під Сеймом, але й під президентським палацом, вимагаючи від голови держави Анджея Дуди “припинити мовчанку”.

Президент Польщі висловив готовність виступити посередником між медіаспільнотою та спікером Сейму.

А прем‘єр-міністр Беата Шидло записала з приводу п‘ятничних подій відеозвернення:

“Намагання опозиції до краю розбурхати політичні пристрасті, яке ми спостерігали вчора, не має нічого спільного з ситуацією в країні. Навпаки. Це наслідок безпорадності та фрустрації тих, хто втратив владу”, — сказала очільниця уряду.

У п‘ятницю, коли Сейм мав розглядати бюджет на наступний рік, опозиція заблокувала парламентську трибуну.

У результаті представники керівної партії “Право і справедливість” для голосування перемістилися в іншу залу.

Тим часом протестувальники перекрили виїзди з будівлі Сейму.

Лише під ранок поліція відтіснила протестувальників від виїздів, і представники керівної партії змогли виїхати з парламенту. Опозиція ж залишилася блокувати трибуну, вимагаючи від членів PiS повернутися до зали і переголосувати п‘ятничні рішення.

PiS Ярослава Качинського при владі у Польщі рік, до того 8 років у країні керувала лівоцентристська “Громадянська платформа”.

Її колишній лідер та екс-прем‘єр Дональд Туск тепер очолює Європейську Раду і в суботу перебував у Вроцлаві з нагоди фіналу “Європейської столиці культури”.

“Демократія, у якій людей позбавляють доступу до інформації чи нав‘язують єдиний життєву модель, стає такою ж нестерпною як диктатура”, — цитує Туска видання Gazeta.pl.

Recommended