Обама занепокоєний президентством Трампа і порадив йому бути стриманішим у висловлюваннях

  • 8 years ago
Барак Обама занепокоєний майбутнім президентством Дональда Трампа, – про це нинішній очільник Білого дому заявив під час першої прес-конференції після обрання республіканця-мільярдера.

Щодо зовнішньої політики, Обама зауважив, що новообраному президенту навряд чи вдасться анулювати домовленості з Іраном та угоду щодо боротьби з кліматичними змінами, що їх Трамп критикував під час передвиборчої кампанії.

Водночас, нинішній президент заявив, що може заспокоїти партнерів по НАТО щодо намірів Дональда Трампа:

“Він висловив велику зацікавленість у тому, щоб підтримувати стратегічні відносини, тому я можу сказати, що він виконуватиме зобов‘язання США перед НАТО.”

Обама також попередив свого наступника, що після вступу на посаду йому доведеться бути дещо стриманішим у своїх висловлюваннях, аби не відштовхнути від себе певні категорії людей.

“Я казав йому, і я казав публічно, що через характер виборчої кампанії, через усю цю злість та нападки, зараз дуже важливо донести якісь ідеї єдності, донести їх до меншин, або до жінок, або до інших, кого торкнулася ця кампанія.”

Також нинішній президент дозволив собі зауважити, що певні риси характеру Дональда Трампа можуть зіграти проти нього.

“Коли ти – президент США, люди в усьому світі звертають увагу на те, що ти говориш. Від цього рухаються ринки,” – зауважив Обама.

Recommended