S'ndalen Skënderbeu & Bylis - Vizion Plus - News - Lajme

• 8 years ago
Skënderbeu dhe Bylis hodhën një hap te madh drejt kualifikimit duke arritur fitoret e treta radhazi ne çerekfinalet e kupës se Shqipërisë ne futboll. Korçaret munden ne Kruje Kastriotin me rezultatin 2-1 ne javën e trete te grupit A duke dëshmuar se janë te pandalshëm edhe ne transferte. Pejic zhbllokoi rezultatin ne minutën e 16 te takimit, Plaku e mbylli pjesën e pare ne avantazh te dy golave ne minutën e 43. Goli i nderit për Kastriotin u shënua ne minutën e 87 nga Caca nga pika e bardhe e penalltisë. Ne takimin tjetër te këtij grupi, Kukësi mori një fitore te vështire vetëm ne minutat e fundit 2-0 ndaj Shkumbinit. Golat për vendasit u shënuan ne minutën e 83 me penallti nga Allmuca dhe 5 minuta nga fundi Malo vulosi shifrat 2-0. Pas javës se trete ne grupin A kryeson Skënderbeu me 9 pike i ndjekur nga Kukësi tashme ne vend te dyte me 6 pike, Kastrioti 3 dhe Shkumbini ne kuotën e 0 pikëve. Ne grupin B Bylis shpartalloi Teuten ne Ballsh me rezultatin 5-0 duke mbajtur vendin e pare. Durrsaket pësuan tre gola ne harkun kohor te tre minutave qe ne fillim takimit. Për vendasit dy dopieta Izucuku ne minutat 4 dhe 7 Bakiu ne minutën e 5 dhe 41 ndërsa Meto shenoi golin e peste 1 minute nga fundi. Ne Vlore Flamurtari i Ernest Gjokes mori fitoren e dyte ketë radhe ndaj Laçit 2-1. Takimi mes dy skuadrave me pike te barabarta i buzëqeshi vlonjateve fale eurogolave te Zeqirit dhe Muzakes duke u konfirmuar si forca e dyte ne grupin B. Ngushtimi i diferencës për kurbinasit erdhi ne minutën e 67 me Vucaj. Ne renditjen e përgjithshme kryeson Bylis me 9 pike i ndjekur nga Flamurtari 6, laçi 3, dhe Teuta zero pike.

Skanderbeg and Bylis took a big step towards achieving qualifications third consecutive victories in the quarterfinals of the Cup of Albania in football. Locals can Kruja Kastrioti with the score 2-1 in the third week of the group A proved to be unstoppable in the transfer. Pejic unblocked score in 16 minutes of the meeting, Elder closed the first two goals advantage on 43 minutes. Kastrioti honor goal was scored in the 87th minute by Caca from the penalty spot. At the next meeting of this group, Kukes took a difficult victory only in the last 2-0 minutes to Shkumbini. Goals for the locals was recorded in 83 minutes with a penalty from Allmuca and 5 minutes from the end Malo sealed figures 2-0. After the third week in group A heads Skënderbeu with 9 points followed by Kukes now in second place with 6 points, Galway 3 and Shkumbini quote 0 points. In group B Bylis defeated Teuten Ballsh 5-0 score keeping in the first place. Durrsak suffered three goals in the space of three minutes at the beginning of the meeting. For both locals dopieta Izucuku in 4 minutes and 7 Bakiu in 5 minutes and 41 while Meto scored the fifth 1 minute from the end. Vlora Birmingham Ernest Gjoka took second victory this time against Lac 2-1. The meeting between the two teams with equal points smiled Hearth thanks eurogolave ??of Zeqiri and Muzakes being confirmed as the seco...