Ara
Kitaplık
Oturum açın
Tam ekran izle
geçen yıl

Hipnoz edilen Horoz :)

ORHAN SANDIKCI
Kızgın bir Horozu bu şekilde hipnotize edip sakinleştirebilirsiniz.
Tavuk çiftliklerinde çok fazla vakit geçiren herkes bu numarayı bilir. Bunu hiç duymamış olanlar, bu talimatları takip ettikten sonra yine de bir tavuk alıp denemek isteyecektir ve sonucunu görünce hayran kalacaktır. Biyologlar korkunun buna yani “hipnoza” neden olduğunu düşünüyorlar; bu durumun tavukların vahşi hayatta yırtıcılardan korunmak için yaptığını var sayıyorlar.
Tavuğu/ Horozu düz bir yüzeye tutun. Göğsünü destekleyen bir elle tavuğu tutun. Göğsünü ağırlığını taşıyacak ve yerin üzerine oturacak şekilde yerleştirin. Deneyin devam edebilmesi için ayaklarını tutmaya devam edin.
Arkasından hafifçe bastırın ve ayağa kalkmaya çalışırsa bacaklarını yavaşça geriye doğru hareket ettirin.
Parmağınızı kıpırdatın. Hayvanı hafifçe bir elinizle tutun. Bir parmağını diğer elinize dokunmadan, gaganın ucunun hemen önüne koyun. Parmağınızı yaklaşık 10 cm (4 inç) uzaklığa geriye doğru hareket ettirin, ardından tekrar geriye doğru hareket ettirin. Tavuk/ Horoz hareketi duruncaya kadar tekrarlayın.
Bacaklarını bırak. Tavuk/Horoz “hipnotize” olmalı ve mücadeleyi bırakmalıdır. Orada 30 saniye ila birkaç dakika arasında uzanacak.
Burun yerine gagasının önüne bir çizgi çizin. Tavuk/ Horoz hipnotize edilmemişse, bu alternatifi deneyin. Tebeşir, bir sopa veya parmağınızı kullanarak, uzun zemin 12 “(30 cm) bir çizgi çizin. Tavuğun/ Horozun gagasına yakın başlayın ve başının önünde, yavaş yavaş dışa doğru bir çizgi çizin.
Bazı insanlar bunun yerine Tavuğun/ Horozun önünde yatay bir çizgi kullanır.
Çalkalayarak uyandırın Tüylü arkadaşınıza iyi davranın ve işine geri dönmesine izin verin. Ellerinizi tokatlayın ya da atlayıncaya kadar hafifçe kıpırdatın.

Daha fazla videoya gözat

Daha fazla videoya gözat