6 years ago

Roketle yolculuk dönemi ! New York Şangay Hattı 39 Dakikaya Düşecek-Elon Musk_ Anywhere in the World in Less Than One Hour.

Gelde inan
Şaşırtıcı İnanılmaz Enteresan http://www.geldeinan.com

www.facebook.com/geldeinancom

Musk'tan 'roketle yolculuk' planı: New York-Şanghay arası 39 dakika olacak

Roketle yolculuk dönemi ileNew York Şangay Hattı 39 Dakikaya Düşecek. Dünyaca ünlü teknoloji firması Spacex’in CEO'su Elon Musk ilginç bir sunum yaptı. Elon musk uzay endüstrisi ile ilgili bir konferansta ay ve Mars seyahatleri ile ilgili çeşitli planları paylaştı. Oldukça ilginç olan konferans Elon musk tarafından daha sonra ortaya atılan roket ile seyahat fikri ile birlikte farklı bir boyuta taşındı. Buna göre Elon musk gezegenler arasında seyahat etmek için kullanılacak olan roket sisteminin dünyada da uygulanabileceğini belirtti. Elon musk’n projesine göre en uzak
mesafelere yapılacak olan yolculuklar roket ile beraber bir saatten daha kısa sürede tamamlanacak. Üstelik yapılması plana yolculuk son derece ekonomik bir şekilde gerçekleştirilecek.

Roketle yolculuk dönemi 1 yıl içinde tamamlanacak

Roketin Yapımı Bir Yıl İçinde Tamamlanacak Elon musk dünyadaki seyahatlerde kullanmayı düşündüğü roket için Spacex tarafından üretilen Mega roketi tavsiye etti. Böylece ülkeler arasındaki seyahatlerde kullanacak olan roket yüzmekte olan pistlere iniş yapabilecek. Buna göre hazırlanan simülasyonda yolcular öncelikli olarak New York'ta denizin ortasındaki yüzen bir rampaya götürülüyor. Rokete bindirilen yolcular atmosferin dışına çıkarak roket ile seyahat ediyorlar. Tam 11 bin kilometrelik mesafe 39 dakikada kat edilebiliyor. Dünyada Gerçekleşen En Hızlı Seyahat Elon musk roket ile seyahatin çok hızlı olacağını belirtti. Buna göre roketle seyahat kapsamında Hong Kong’dan Singapur'a 22 dakikada Londra'dan Dubai'ye 29 dakikada gidilebilecek.

http://geldeinan.com

Browse more videos

Browse more videos